سرویس خبر
11 شهریور 1397 ساعت 13:30
0 نظر

 

IFA 2018: ال‌جی WebOS را به خودروها، ربات‌ها و لوازم خانگی هوشمند می‌آورد!

ال‌جی در نمایشگاه IFA 2018 اعلام کرد که سیستم عامل اختصاصی خود، WebOS را که تا پیش از این در تلویزیون‌ها و ساعت‌های هوشمند این شرکت دیده بودیم، برای سایر وسایل هوشمند شامل وسایل نقلیه، گجت‌‌های مرتبط با پلتفرم خانه‌ی هوشمند و ربات‌ها نیز عرضه خواهد کرد.

WebOS سیستم عاملی است که ال‌جی چند سال پیش آن را به مالکیت خود درآورد و از آن زمان در برخی محصولات خود مانند تلویزیون‌ها و ساعت‌های هوشمند از آن بهره می‌گیرد. اما کره‌ای‌ها مدت‌هاست که به دنبال فرصتی برای قدم نهادن فراتر از دنیای تلویزیون‌ها و ارایه‌ی این سیستم عامل برای سایر پلتفرم‌ها بود‌ه‌اند.

این کمپانی در کنفرانس خبری خود در برلین از پروژه‌ی جدید خود رونمایی کرد که در همکاری با هلدینگ Luxoft به اجرا در می‌آید. نقش دقیق این هلدینگ در پروژه‌ی جدید ال‌جی هنوز اعلام نشده است، اما با توجه به سابقه‌ی Luxoft در توسعه‌ی نرم افزارهای سفارشی می‌توان تا حدی پیش بینی کرد که وظیفه‌ی کمک در بخش نرم افزار را بر عهده خواهد داشت.

در حال حاضر WebOS روی بیش از ۶۰ میلیون تلویزیون هوشمند و تابلوهای دیجیتال ال‌جی نصب شده است و این شرکت با وجود گستردگی و تنوع تابلوهای دیجیتال، اصرار دارد فعالیت در این حوزه را ادامه دهد. مشخص نیست که آیا Luxoft در توسعه‌ی تابلوها و تلویزون‌ها نیز به ال‌جی کمک خواهد کرد یا خیر و هر دو کمپانی تا به حال درباره‌ی این موضوع حرفی به میان نیاورده‌اند. انتظار می‌رود اولین همکاری کمپانی کره‌ای با هلدینگ مذکور در حوزه‌ی خودرو صورت گیرد و سپس سایر بخش‌ها را نیز تحت پوشش قرار دهد.

در حال حاضر مشخص نیست که چه تغییراتی روی WebOS اعمال خواهد شد تا برای استفاده در محیط خودرو مناسب باشد، اما به نظر می‌رسد بخش طراحی ظاهری به خود ال‌جی موکول شود و مطابق میل او تغییر نماید. طبق آنچه اعلام شده است، محصول نهایی همکاری ال‌جی و Luxoft برای اکوسیستم‌های شخص ثالث بهره مند از هوش مصنوعی نیز عرضه خواهد شد؛ اما انتظر می‌رود در بخش لوازم خانگی و پلتفرم خانه‌ی هوشمند، محصولات تولیدی ال‌جی در اولویت استفاده از این سیستم عامل قرار بگیرند.

ال‌جی به تازگی فعالیت خود در بخش ربات‌های خدماتی را نیز آغاز کرده است که در نمایشگاه‌های CES و IFA سال جاری تعدادی از آن‌ها را به نمایش گذاشت و از پلتفرم WebOS خود در توسعه‌ی آن‌ها نیز استفاده خواهد کرد.  11 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری