تست همراه اول

سرویس خبر
11 شهریور 1397 ساعت 10:10
0 نظر

 

لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر در راه است

لامبورگینی در گذشته نه چندان دور از اونتادور SVJ رونمایی کرد. گزارشی جدید به معرفی نسخه رودستر این خودرو اشاره می‌کند.

هفته گذشته شرکت لامبورگینی به صورت رسمی خودروی اونتادور Superveloce Jota یا به اختصار SVJ را معرفی کرد. در حال حاضر لامبورگینی تنها از نسخه کوپه این خودرو رونمایی کرده با این حال اطلاعات جدید به معرفی نمونه رودستر این خودرو در آینده نه چندان دور اشاره می‌کند. بر اساس گزارشی از AutoGuide، در California Air Resources Board در تاریخ 23 آگوست 4 مدل جدید لامبورگینی برای سال 2019 به ثبت رسیده است. این خودروها را لامبورگینی اونتادور S کوپه، اونتادور S رودستر، اونتادور SVJ کوپه و اونتادور SVJ رودستر تشکیل می‌دهند.

در اوایل سال جاری میلادی این شرکت ایتالیایی از خودروی لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر رونمایی کرد. با توجه به این موضوع توسعه لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر طبیعی به نظر می‌رسد. لامبورگینی در زمان معرفی اونتادور SVJ، میزان تولید این خودرو را اعلام کرد. بر اساس اعلام این کمپانی، 900 نمونه از این خودرو تولید می‌شود. لامبورگینی اعلام نکرده تمامی این دستگاه‌ها کوپه خواهد بود و یا بخشی از این 900 خودرو را نسخه رودستر اونتادور SVJ تشکیل می‌دهد.

لامبورگینی قبل از معرفی اونتادور SVJ، نسخه SV آن را روانه بازار کرده بود. این شرکت ایتالیایی 600 نمونه کوپه و 500 نسخه رودستر از این خودرو را تولید و در اختیار مشتریان خود قرار داده است. در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر در فضای مجازی منتشر نشده است، با این حال انتظار می‌رود این خودرو به موتور نسخه کوپه خود مجهز شود.

لامبورگینی اونتادور SVJ به موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی مجهز شده است. این موتور حجمی برابر با 6.5 لیتر دارد و می‌تواند 770 اسب بخار قدرت و 720 نیوتون متر گشتاور تولید کند. سرعت نسخه کوپه این خودرو در مدت زمان 2.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودروی سوپراسپرت برابر 347 کیلومتر بر ساعت است. این خودرو به لطف استفاده از سیستم آیرودینامیک فعال لامبورگینی هوراکان پرفورمانته، رکورد جدیدی را در پیست نوربرگ رینگ به نام خود ثبت کرده و در مقام اول لیست سریع‌ترین خودروها در این پیست قرار گرفته است.

نسخه رودستر لامبورگینی اونتادور SVJ مانند تمامی خودروهای کانورتیبل، شتاب کمتری در مقایسه با نمونه کوپه دارد، با این حال این خودرو یکی از سریع‌ترین کانورتیبل‌ها در جهان محسوب می‌شود. علت این شتاب کمتر مربوط به وزن بیشتر آن است. نسخه رودستر لامبورگینی اونتادور SV در مقایسه با نسخه کوپه خود 50 کیلوگرم سنگین‌تر است، بنابراین انتظار می‌رود اختلاف وزن نسخه کوپه و رودستر اونتادور SVJ نیز در این محدوده قرار بگیرد. این احتمال وجود دارد که تا قبل از پایان سال جاری میلادی، با لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر ملاقات کنیم. در این مطلب رندر مربوط به نسخه رودستر این خودرو مورد استفاده قرار گرفته‌ است.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری