تست همراه اول

سرویس خبر
11 شهریور 1397 ساعت 12:30
0 نظر

 

لامبورگینی به دنبال توسعه رقیب استون مارتین والکری

شرکت استون مارتین در آینده هایپرکار والکری را روانه بازار می‌کند. لامبورگینی قصد دارد رقیب این محصول را توسعه دهد.

در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی فرانکفورت، مدیر بخش فنی لامبورگینی خبر از توسعه یک خودروی تولید محدود از سوی این شرکت ایتالیایی داد. از آن زمان تا به امروز اطلاعات جدیدی از این محصول در فضای مجازی منتشر نشده بود تا اینکه مدیر عامل این شرکت، Stefano Domenicali در مصاحبه‌ای جدید با Autocar به این موضوع اشاره کرده که شرکت تحت مدیریتش در حال بررسی این خودرو برای توسعه است.

در صورتی که این خودرو توسعه پیدا کند با محصولاتی مانند استون مارتین والکری، مرسدس-ای‌ام‌جی پروژه وان و مک‌لارن سنا رقابت می‌کند. مدیر عامل لامبورگینی به این موضوع اشاره کرده که خودروی جدید این شرکت مانند لامبورگینی وننو و سنتاریو خواهد بود. با توجه به این موضوع، هایپرکار آینده لامبورگینی بر پایه لامبورگینی اونتادور توسعه پیدا می‌کند چرا که لامبورگینی وننو و سنتاریو بر اساس این خودروی سوپراسپرت توسعه یافته‌اند.

با توجه به این موضوع که با یک خودروی خاص و تولید محدود روبه‌رو هستیم، انتظار می‌رود هایپرکار آینده لامبورگینی با قیمت میلیون دلاری به فروش برسد. لامبورگینی خودروهای تولید محدود را با قیمت بالایی در اختیار خریداران مخصوص خود قرار می‌دهد. برای مثال این شرکت ایتالیایی تنها 40 نمونه از لامبورگینی سنتاریو تولید کرده و آن‌ها را با قیمت 1.9 میلیون دلار عرضه کرده است. وننو یکی دیگر از محصولات خاص لامبورگینی محسوب می‌شود که 5 نمونه تولیدی آن با قیمت 4.5 میلیون دلار در اختیار خریداران قرار گرفت.

علاقه‌مندان نباید منتظر معرفی رقیب استون مارتین والکری در آینده نزدیک باشند. مدیر عامل لامبورگینی اعلام کرده در حال حاضر خودروهای هوراکان، اونتادور و اوروس اولویت اصلی شرکت تحت مدیریتش را تشکیل می‌دهند. این شرکت تولیدکننده خودروهای سوپراسپرت به تازگی از اونتادور SVJ رونمایی کرده است. این خودرو سبک‌ترین و قدرتمندترین لامبورگینی اونتادوری محسوب می‌شود که تا به امروز تولید شده است.

لامبورگینی اونتادور SVJ به موتور 12 سیلندر با حجم 6.5 لیتر مجهز شده که قادر به تولید 770 اسب بخار قدرت و 720 نیوتون متر گشتاور است. لامبورگینی آیرودینامیک این خودرو را بهبود داده و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته باعث شده اونتادور SVJ در پیست نوربرگ رینگ رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند و تبدیل به سریع‌ترین خودرو در این پیست شود.  11 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری