تست همراه اول

سرویس خبر
10 شهریور 1397 ساعت 13:30
0 نظر

 

رندرهای مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 به اینترنت راه پیدا کرد

شرکت آلمانی بی‌ام‌و قصد دارد در آینده از نسل جدید محصولات سری 1 خود رونمایی کند. به تازگی رندرهای این دستگاه در فصای مجازی منتشر شده است.

نسل کنونی بی‌ام‌و سری 1 با کد F20 برای مدل 5 درب و کد F21 برای مدل 3 درب از سال 2011 در بازار حضور دارد. بر اساس اعلام منابع صنعتی، مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 سال آینده میلادی معرفی و روانه بازار می‌شود. به تازگی رندرهای این خودرو در فضای مجازی منتشر شده است.

جلوپنجره این خودرو تفاوتی با دیگر محصولات تولیدی این شرکت آلمانی ندارد. در ماه‌های گذشته تصاویر جاسوسی مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 به اینترنت راه پیدا کرده بود، با توجه به این موضوع انتظار می‌رود نحوه طراحی چراغ‌های جلوی این خودرو تفاوت چندانی با رندرهای منتشر شده از آن نداشته باشد. چراغ‌های LED این خودرو طراحی 6 ضلعی خواهد داشت. رندرهای منتشر شده مدل دارای پکیج M Sport را به نمایش می‌گذارد. آینه‌های جانبی این خودرو از پوشش فیبر کربنی بهره می‌برد.

از نظر فنی مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 در مقایسه با نسل کنونی خود تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. بی‌ام‌و تصمیم دارد قدرت تولیدی موتور این خودرو را به چرخ‌های جلوی آن منتقل کند (نسل کنونی به صورت محور عقب طراحی شده است). نسل آینده این خودرو بر پایه پلتفرم UKL توسعه پیدا می‌کند. این شرکت آلمانی از پلتفرم UKL برای طراحی بی‌ام‌و X1، بی‌ام‌و سری 2 و خودروی مینی کانتریمن استفاده کرده است.

بی‌ام‌و سری 1 سدان که از سال 2017 با کد F52 در بازار به فروش می‌رسد، دارای طولی برابر با 4.46 متر بوده و فاصله دو محور چرخ‌های آن به 2.67 متر می‌رسد. نسل کنونی بی‌ام‌و سری 1 هاچ‌بک به ترتیب دارای طول و فاصله دو محور چرخ 4.32 و 2.69 متر است. انتظار می‌رود نسل آینده بی‌ام‌و سری 1 دارای فاصله دو محور چرخ‌های بیش از مدل F52 و طولی کمتر از آن داشته باشد. در حال حاضر نمی‌توان در رابطه با عرضه این خودرو در دو نسخه 3 درب و 5 درب اظهار نظر قطعی کرد چرا که برخی از شرکت‌ها تولید نسخه 3 درب خودروهای هاچ‌بک خود را متوقف کرده‌اند. با توجه به این موضوع احتمال عدم تولید نسخه 3 درب بی‌ام‌و سری 1 وجود دارد.

به احتمال زیاد مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 تنها به موتورهای 3 سیلندر و 4 سیلندر مجهز می‌شود. انتظار می‌رود قدرتمندترین موتور بنزینی 4 سیلندر قادر به تولید 258 اسب بخار قدرت باشد و در مدل 130i مورد استفاده قرار بگیرد. برخی شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که موتور 300 اسب بخاری مورد استفاده در بی‌ام‌و X2، قدرت مدل 2019 بی‌ام‌و 135i را تامین می‌کند. موتورهای 6 سیلندر کنونی با پلتفرم UKL سازگاری ندارند بنابراین نباید منتظر عرضه نسخه‌ای از نسل جدید بی‌ام‌و سری 1 با موتور 6 سیلندر باشیم.

این خودرو در نسخه پلاگین هیبریدی نیز معرفی می‌شود که البته قادر به تامین 340 اسب بخار قدرت نخواهد بود، این قدرت به وسیله موتورهای 6 سیلندر خطی تولید می‌شود. بی‌ام‌و با تولید نسخه هیبریدی این خودرو بر روی مصرف سوخت بهینه تمرکز می‌کند. این احتمال وجود دارد که سیستم هیبریدی 224 اسب بخاری مورد استفاده در بی‌ام‌و 225xe Active Tourer iPerformance در نسخه هیبریدی مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 قرار بگیرد. برخی شایعات به حضور گیربکس دو کلاچه اتوماتیک در این خودرو اشاره می‌کنند.

انتطار می‌رود نسل آینده بی‌ام‌و سری 1 به کیلومترشمار دیجیتال مجهز شود. در حال حاضر تمامی رقبای مطرح این خودرو دارای چنین ویژگی هستند. آئودی A3 به سیستم Virtual Cockpit، فولکس واگن گلف به سیستم Active Info Display و مرسدس بنز کلاس A به نمایشگر عریض با سیستم MBUX مجهز شده است. مدل 2019 بی‌ام‌و سری 1 در مقایسه با نسل کنونی خود فضای بار بیشتری را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این خودرو با سیستم xDrive نیز روانه بازار می‌شود.

انتظار می‌رود قیمت نسل آینده این خودرو در مقایسه با نسخه کنونی تغییراتی را تجربه نکند. در حال حاضر نمونه پایه نسخه 5 درب بی‌ام‌و سری 1 با قیمت 25900 یورو در آلمان به فروش می‌رسد (بی‌ام‌و 116i با موتور 109 اسب بخاری). هم اکنون نمی‌توان در رابطه با زمان عرضه این خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا اظهار نظر قطعی کرد.  10 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری