سرویس خبر
9 شهریور 1397 ساعت 19:00
51 نظر

 

۱۰ مرگ غم انگیز در بازی‌های ویدویی

در این قسمت از سری ۱۰ برتر، نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ مرگ غم انگیزی که در طول بازی‌های مختلف اتفاق افتاد. #خطر_اسپویلر

به قسمت سومین از سری مطالب اختصاصی ۱۰ برتر خوش آمدید. جایی که در آن به معرفی ۱۰ برتر در حوزه گیم و بازی‌های کامپیوتری می‌پردازیم. هفته گذشته به معرفی ۱۰ شخصیت برتر در فرنچایز مرتال کامبت پرداختیم. حال این هفته، قصد داریم شرایط را کمی تغییر داده و به  ۱۰ مرگ غم انگیز در بازی‌های ویدیویی اشاره کنیم.  بازی ساز‌ها بیشتر از هر زمانی حالا به داستان و روایت آن و البته شخصیت بازی‌ها می‌پردازند که به بازی نوعی اصالت و کیفیت می‌بخشد. در بسیاری از کیس‌ها این داستان گاهی به صورت غم انگیز روایت شده و شاهد از دست رفتن شخصیت‌هایی هستیم که در طول بازی با آن‌ها نوعی ارتباط عمیق برقرار کرده ایم. این لیست برای معرفی ۱۰ مرگ غم انگیز در بازی‌هاست و قبل از این که شروع کنیم، باید به شدت تاکید کنم که این مطلب می‌تواند داستان بازی ها را لو بدهد! پس مراقب باشید. 

۱۰- Sir Percival - The Order 1886

رتبه دهم این لیست به شخصیت یکی از بازی‌هایی می‌رسد که اصولا چندان از نگاه منتقدین جذاب نبود اما همچنان یک عنوان مناسب به شمار می‌آمد. Sir Percival رئیس گروه شوالیه‌ها است؛ گروهی که توسط تیمی از تروریست‌ها مورد تهدید و حمله قرار می‌گیرند. در میان همین کشمکش‌ها، به مرحله ای می‌رسیم که در آن، Sir Percival درحال آرام کردن تروریستی است که یک کمربند انتحاری به خود بسته و قصد انفجار آن را دارد. جایی که انتظار داریم ماجرا به خوبی تمام شود، این تروریست خود را منفجر کرده و رئیس گروه شوالیه‌ها کشته می‌شود. واکنش شخصیت اصلی بازی یعنی Galahad به مرگ او یکی از صحنه‌های دل شکننده به حساب می‌آید و به نظر ما لایق حضور در این لیست است. 

۹- Joker - Batman Arkham City

 

پس از بررسی‌های متعددی که انجام دادیم،‌ متوجه شدیم که انتخاب برای جایگاه نهم تا حد زیادی مشکل است، اما در نهایت تصمیم گرفتیم که جوکر را به این لیست اضافه کنیم. در نسخه دوم سه گانه بتمن آرکهام (اگر ببینم کسی از کلمه آرخام استفاده کند با من طرف است!)‌، جوکر به نوعی سم آغشته شده است که ماجرای آن به اواخر نسخه اول بازی برمی‌گردد. در آخرین نبرد جوکر با بتمن، تنها پادزهری که می‌تواند بتمن و جوکر را با هم نجات دهد از بین می‌رود. اینجاست که جوکر به آرامی جان خود را از دست می‌دهد. حال شاید این بخش از بازی به گونه ای نباشد که اشک گیمرها در بیاید (!)‌ اما وقتی که متوجه می‌شویم که برترین دشمن بتمن برای همیشه از میان ما رفته، یک احساس خلأ و دلتنگی سریع به ما منتقل شد و رفته رفته، اندوه بیشتری درون ما ایجاد می‌شد. قطعا جوکر لیاقت حضور در این لیست را دارد.

۸- Ezio's Family - Assasin's Creed 2

رتبه هشتم این لیست به ماجرای غم انگیز خانواده اتزیو، یکی از شخصیت‌های محبوب فرنچایز Assasin's Creed می‌رسد. در نسخه دوم این بازی،‌ پدر اتزیو که خود از مقامات عالی رتبه شهر فلورانس بود با همکار خود یعنی اوبرتو درحال کار بر روی پرونده قتلی بودند که متهم اصلی آن،‌ فرانچسکو دی پاتزی بود. یکی از همان روزها، اتزیو زمانی که به خانه برمی‌گردد، متوجه این موضوع می‌شود که پدر و برادران او توسط ماموران شهر دستگیر شده اند. وی برای پیگیری این موضوع، به زندان می‌رود تا با پدر خود صحبت کند. جیو وانی (پدر اتزیو) به پسرش می‌گوید که احتمالا اشتباهی رخ داده و آن‌ها نباید دستگیر شوند؛ به همین جهت، اتزیو را به خانه می‌فرستند تا برخی مدارک بی‌گناهی خانواده‌اش را جمع آوری کرده و به اوبرتو تحویل دهد. اوبرتو به اتزیو اطمینان خاطر می‌دهد که وی به زودی خانواده‌اش را آزاد خواهد کرد، اما صبح روز بعد، اتزیو شاهد اعدام شدن خانواده اش است. قطعا این یکی از صحنه‌های دردناک در بازی‌های کامپیوتری است، چرا که اتزیو با امید فراوان درپی نجات خانواده اش است، اما در کمال ناباوری آن‌ها را از دست می‌دهد. شخصا فکر می‌کنم صحنه‌ای که با ناراحتی پدرش را صدا می‌کند و سپس مقامات عالی رتبه را تهدید به مرگ می‌کند یکی از هیجان انگیز ترین صحنه‌های این بازی است. 

۷- Soup - Call Of Duty Modern Warfare 3

در ابتدا قصد داشتیم که این ربته را به Ghost در عنوان بسیار محبوب COD:MW2 بدیم، اما با وجود این تصمیم سخت، قرار برآن شد که Soup این جایگاه را بدست آورد. اگر بخاطر داشته باشید، Soup به همراه Yuri و البته Captain Price برنامه‌ای برای ترور ماکارو چیده بودند،‌ اما علاوه بر عملی نشدن این برنامه، Soup به شدت آسیب می‌بیند و در آن کشمکش شدید، او به جایی امن فرستاده می‌شود. Captain Price امید دارد که Soup زنده بماند، اما متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد و او جان خود را از دست می‌دهد. Captain Price سال‌هاست که Soup را می‌شناسد و برای همین،‌ کشته شدن او برای وی فوق العاده سخت است و به جرات می‌توان گفت که این یکی از حساس ترین صحنه‌ها در سری Call Of Duty است؛ صحنه‌ای که Captain Price نام Soup را فریاد می‌زند.

۶- John Marston - Red Dead Redemption

نمی‌خواهم زیاد وارد جزییات حادثه آخر بازی محبوب Red Dead Redemption شوم، اما قطعا ماجرای دردناکی در جریان است. جان مارستون که شخصیت اصلی این بازی است،‌ در لحظات آخر همسر و پسر خود را به جایی امن می‌فرستد تا بتوانند دور از مشکلاتی که برای جان بوجود آمده زندگی کنند. شاید بپرسید که چرا وی خودش فرار نکرد؟ پاسخ ساده است، جان اطمینان داشت که شخصیت منفی داستان یعنی Edgar Ross همیشه به دنبال او خواهد بود و به همین جهت،‌ پسر و همسرش را به جایی امن می‌فرستد. اینجاست که صحنه دردناک آغاز می‌شود. وقتی که از کلبه خارج می‌شوید، با ۱۰ یا ۱۱ تفنگدار در مقابل خود مواجه می‌شوید و زمانی که شروع به شلیک کردن می‌کنید،‌ همه آن‌ها شروع به تیراندازی به سمت شما می‌کنند... . رو راست بگویم این صحنه مرا تا حد زیادی به یاد فیلم پدرخوانده انداخت،‌ اما همچنان این یک پایان زیبا اما دردناک برای John Marston بود. 

۵- Dominic Santiago  - Gears Of War 3

به جرات می‌توان گفت که Dom یکی از مهمترین شخصیت‌های تاریخ فرنچایز Gears Of War است. در نسخه دوم این بازی، Dom به شکل ناراحت کننده ای، همسر خود یعنی ماریا را از دست می‌دهد و قطعا این موضوع برای وی کاملا سخت است. در نسخه بعدی یعنی Gears Of War 3 مشخص است که Dom همچنان آن ماجرای تلخ را در ذهن دارد، اما ماجرای Dom وارد یک مرحله جدید می‌شود. در یکی از ماموریت‌های بازی، گروه Detla-One به دلیل وجود هجوم نیروهای Locus به دام می‌افتند و اینجاست که Dom تصمیم بزرگی می‌گیرد. در یک صحنه کاملا احساسی،‌ او به سرعت با یک تانکر سوخت به سمت لانه این موجودات می‌رود تا آن را به طور کامل منفجر کند و در این راه موفق هم می‌شود، اما در این راه جان خود را از دست می‌دهد. به جرات می‌توان گفت که یکی از احساسی ترین و غم انگیز ترین مرگ‌ها در تاریخ بازی‌های کامپیوتری به حساب می‌آید.

۴- Mordin Solus - Mass Effect 3

پایان بازی Mass Effect 3 واقعا دردناک بود چرا که تقریبا تمام شخصیت‌هایی که دوستشان داشتیم از بین می‌روند و به همین جهت، انتخاب یک مورد به شدت سخت بود، اما با مرور بازی تصمیم گرفتیم که رتبه چهارم را به Mordin Solus بدهیم. اگر یادتان باشد، یک ماموریت اصلی برای ما از بین بردن Ripper ها بود که تنها راه حل آن، از بین بردن دستگاهی خاص در سیتادل به صورت دستی بود که باعث نابودی Ripper ها و تمامی موجودات دیگر هم می‌شد. Mordin Solus تصمیم می‌گیرد که خود این دستگاه را به طور دستی نابود کند و قطعا این موضوع باعث می‌شود که خود او هم در جلوی چشمانمان کشته شود؛ آن هم در زمانی که با آرامش درحال آهنگ خواندن است! جو بازی در این مرحله واقعا غم انگیز است و کشته شدن یکی از شخصیت‌های محبوب بازی خود به این درد می‌افزاید. 

۳-  Sara - The Last Of Us

می‌توانم به راحتی بگویم که The Last Of Us از بهترین بازی‌های تاریخ به حساب می‌آید. از داستان سرایی فوق العاده تا وجود شخصیت‌هایی پیچیده، همگی باعث جذابیت این بازی شدند. اصولا در The Last Of Us مرگ‌های غیر منتظره ای اتفاق افتاد، اما قطعا ناراحت کننده ترین آن‌ها، صحنه‌ای بود که در همان ابتدای بازی رخ می‌دهد. سارا، دختر جوئل است که هر دو سعی دارند از وضعیت پیش آمده و حمله موجودات زامبی صفت (که در واقع زامبی نیستند) فرار کنند. همه چیز به خوبی پیش می‌رود تا آنکه یک سرباز به سمت جوئل و سارا در آغوش وی شلیک می‌کند. جوئل زنده می‌ماند، اما دخترش مورد اصابت قرار گرفته و در دستان پدر جان می‌دهد. صداگزاری و نحوه ایفای نقش بازیگران و البته موسیقی پس زمینه در این صحنه بسیار احساسی است و اشک بازیکنان را درمیاورد. به نظر ما، سارا لایق این است که در این جایگاه قرار بگیرد.

۲- The Boss - Metal Gear Solid 3

اصولا توصیف داستان بازی که توسط کوجیما ساخته شده بسیار سخت است! The Boss یک شخصیت اصلی در بازی متال گیر سالید ۳ است که برای جلوگیری از آغاز یک جنگ خوفناک، ناچار به این شد که جان خود را فدا کند. در واقع The Boss از همان ابتدا هدف داشت که اسنیک در ماموریت خود موفق شود که به نظر موضوع عجیبیست، اما همین میزان از اسپویل کافیست و زمانی که بازی را تجربه می‌کنید، خود بهتر متوجه می‌شوید. بعد از آنکه فهمیدید The Boss کیست، درک خواهید کرد که کشتن The Boss از دردناک ترین کارهایی خواهد بود که در این بازی انجام خواهید داد. 

۱- Lee Everett - The Walking Dead Season One

چه احساسی دارید وقتی دیگر امیدی به زندگی وجود ندارد و تنها کسی که در کنارتان است شما را ترک کند؟ از نظر جی اس ام، مرگ لی در قسمت پنجم فصل اول بازی The Walking Dead از غم انگیز ترین مرگها در بین بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. در آخرین لحظات بازی، لی متوجه می‌شود او توسط Walker ها صدمه دیده به زودی به یکی از آنها تبدیل خواهد شد. تنها همراه او، Clementine است و از تو می‌خواهد که کار وی را تمام کند. اصولا شما در این بخش، یا می‌توانید او را تنها بگذارید تا به یک Walker تبدیل شده و یا او را بکشید، اما به هرحال این یکی از دردناک ترین صحنه هاست که در آن، Clementine باید تنها کسی که همیشه در کنارش بوده است را به قتل برساند.

 
 
درکل این لیست ما بود از ۱۰ مرگ غم انگیز که در بازی‌های ویدویی اتفاق افتاده بود. شاید بد نباشد که در این انتها بگویم که انتخاب لیست ۱۰ برتر برای هرشخصی متفاوت است و اگر بازی مورد نظر شما در این لیست حضور ندارد، به معنی بی ارزش بودن آن شخصیت و یا مشکل داشتن این لیست نیست، بلکه همه این ها به تفاوت سلیقه و تفکر بر می‌گردد. نظر شما چیست؟ غم انگیز ترین مرگ در بازی‌های ویدیویی از نظر شما چیست؟


  9 شهریور 1397
51 نظر
4.50
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری