تست همراه اول

سرویس خبر
8 شهریور 1397 ساعت 11:00
1 نظر

 

هوآوی با بریدگی نمایشگر P20 به اپل و آیفون 10 طعنه می‌زند!

هوآوی به عنوان دومین تولید کننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند که حالا در جایگاهی بالاتر از اپل ایستاده است، معتقد است بریدگی بالای صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند هر چه کوچکتر باشد بهتر است و در کنفرانس خبری خود در بریتانیا دیدگاهش را با مقایسه‌ی آیفون X با P20 و طعنه به اپل به حاضرین اعلام کرد.

اگرچه اولین بار اسنشال فون بود که با بریدگی بالای صفحه نمایش و نمایشگر تمام صفحه وارد دنیای گوشی‌های هوشمند شد، اما نمی‌توان انکار کرد که اپل با معرفی آیفون X این سنت را بین تولید کنندگان رواج داد. در حال حاضر پرچم‌داران و میان‌رده‌های بسیاری در بازار وجود دارند که با کاهش حاشیه‌های اطراف نمایشگر، مانند آیفون 10 از یک بریدگی برای قرار دادن سنسورها، دوربین سلفی و اسپیکر در پنل جلویی دستگاه خود استفاده می‌کنند. 

اما در تولید برخی مدل‌ها مانند هوآوی P20 سعی شده است که ابعاد این بریدگی را تا حد ممکن کاهش یابد و شرکت‌هایی مانند اوپو نیز در محصولات جدید خود از بریدگی قطره‌ای شکل استفاده کرده‌اند تا قسمت کمتری از نمایشگر توسط آن اشغال شود. 

اخیرا هوآوی در تیزری که در رویداد خبری خود در بریتانیا به نمایش گذاشت، متنی با مضمون «بریدگی کوچکتر، اعلانات بیشتر» را به همراه تصاویر قسمت بالایی نمایشگر آیفون X و P20 برای حاضرین نمایش داد تا بریدگی کوچکتر پرچم‌دارش را به رخ بکشد. اما ظاهرا هوآوی این موضوع را فراموش کرده است که آیفون X در قسمت پایینی خود هیچگونه حاشیه‌ای ندارد و پرچم‌دار او بخش پایینی پنل جلویی را به سنسور اثر انگشت اختصاص داده است. همچنین بریدگی بزرگی که در بالای صفحه نمایش آیفون به چشم می‌خورد سنسورهای متعدد مرتبط با فناوری تشخیص چهره‌ی سه بعدی یا FaceID را هم در خود جای داده است.

اما در کل بسیاری از کاربران دید خوبی بریدگی قرار گرفته در پنل جلوی بسیاری از گوشی‌های امروزی ندارند و به همین دلیل برخی شرکت‌ها مانند سامسونگ سعی کرده‌اند با ایجاد حاشیه‌های اندک از قرار دادن بریدگی امتناع کنند و یا شرکت‌هایی مانند اوپو و ویوو پرچم‌دارانی با مکانیزم جهنده‌ی دوربین معرفی کرده‌اند که حضور دوربین سلفی در بالای نمایشگر را حذف کرده‌اند و در نتیجه اثری از بریدگی نمایشگر نیز دیده نمی‌شود.

البته همچنان نمی‌توان فراگیر شدن بریدگی بالای صفحه نمایش را انکار کرد، تا حدی که گوگل نیز در اندروید ۹.۰ پای پشتیبانی از این بریدگی را لحاظ کرده و با توجه به تصاویر منتشر شده از پرچم‌دار جدیدش، انتظار داریم پیکسل ۳ ایکس ال نیز با یک بریدگی در نمایشگر همراه باشد. همچنین آیفون‌های جدید که ماه آینده معرفی می‌شوند نیز از بریدگی‌های کوچکتر نسبت به آیفون 10 برای جای دادن سنسورها بهره می‌گیرند که احتمال دست یافتن تامین کنندگان اپل به راهکاری برای کاهش اندازه‌ی دوربین TrueDepth را افزایش می‌دهد.

نظر شما درباره‌ی وجود بریدگی در قسمت بالایی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند چیست؟ از این روند رایج در میان گوشی‌های هوشمند راضی هستید یا راه‌کار شرکت‌هایی مانند سامسونگ، اوپو و ویوو را ترجیح می‌دهید؟ دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.  8 شهریور 1397
4586 بازدید
1 نظر
4.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری