تست همراه اول

سرویس خبر
7 شهریور 1397 ساعت 10:00
1 نظر

 

نسل دوم نیسان جوک با طراحی متفاوت در سال 2019 روانه بازار می‌شود

نیسان قصد دارد یکی از خودروهای کراس‌اوور خود را بروزرسانی کند. از نسل دوم نیسان جوک سال آینده میلادی رونمایی می‌شود.

جوک یکی از کراس‌اوورهای شرکت ژاپنی نیسان بوده که در مقایسه با رقیبان خود طراحی متفاوتی دارد. نسل دوم این خودرو در استودیوی طراحی نیسان در لندن توسعه پیدا می‌کند. تولید نسل دوم نیسان جوک از سال 2019 به صورت رسمی آغاز خواهد شد. به تازگی مدیر بخش طراحی این کمپانی ژاپنی، Alfonso Albaisa در مصاحبه با AutoCar اعلام کرده طراحی نسل آینده این خودرو تفاوت زیادی با نسخه کنونی آن خواهد داشت. علاوه بر این موضوع، نسل آینده نیسان جوک طراحی متفاوتی در مقایسه با خودروی مفهومی IMx دارد.

مدیر بخش طراحی نیسان شایعات مربوط به بازطراحی نسل جدید جوک را تکذیب کرده است. به گفته Albaisa این خودرو با طراحی جذاب به زودی معرفی می‌شود. نسل اول نیسان جوک در سال 2010 و در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو به صورت رسمی معرفی شد. این خودرو نقش مهمی را در زمینه افزایش محبوبیت کراس‌اوورهای سایز متوسط در بازارهای جهانی بر عهده داشت. از سال 2010 تا 2016 فروش خودروهای کراس‌اوور در بازارهای اروپایی رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. انتظار می‌رود تا سال 2022 میزان فروش کراس‌اوورها در اروپا دو برابر شود.

نیسان جوک در بازارهای اروپایی فروشی نزدیک به 100 هزار دستگاه در سال دارد که برای یک کراس‌اوور با طراحی متفاوت مناسب به نظر می‌رسد. به اعتقاد مدیر بخش طراحی نیسان، از نسل اول نیسان جوک با وجود طراحی متفاوت در بازار استقبال بالایی شد. یکی از دلایل فروش مناسب این خودرو را می‌توان به عدم وجود رقیبی با طراحی مشابه نسبت داد. نیسان برای نسل دوم این خودرو کار سخت‌تری پیش رو دارد. Albaisa اعلام کرده نسل دوم نیسان جوک انقلابی در طراحی را تجربه نمی‌کند با این حال تغییرات زیادی در آن اعمال می‌شود.

به احتمال زیاد نسل دوم نیسان جوک بر اساس پلتفرم V اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی توسعه می‌یابد، البته نیسان به علت ابعاد جوک باید تغییراتی را در این پلتفرم ایجاد کند. از این پلتفرم برای توسعه خودروهای رنو کلیو و نیسان میکرا استفاده شده است. در حالی که بسیاری از دستگاه‌های فروخته شده نسل کنونی به موتور تنفس طبیعی مجهز شده‌اند، انتظار می‌رود نسل آینده جوک فاقد این موتور باشد. گفته می‌شود این خودرو به موتور 3 سیلندر توربوشارژر با حجم 898 سی‌سی و موتور 4 سیلندر توربوشارژر با حجم 1197 سی‌سی مجهز می‌شود. این موتورها در نیسان میکرا و قشقایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به ترتیب قادر به تولید 89 و 114 اسب بخار قدرت هستند. این احتمال وجود دارد که نیسان نسخه‌ای از جوک را مجهز به موتور 1.5 لیتری دیزلی با امکان تولید 109 اسب بخار نیز روانه بازار کند.

مدیر بخش طراحی نیسان در رابطه با حضور نسل جدید جوک در نمایشگاه‌های خودروی پیش رو اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. این شرکت ژاپنی قبل از معرفی رسمی نسل کنونی نیسان جوک، خودروی مفهومی Qazana را در نمایشگاه خودروی ژنو 2009 به نمایش گذاشته بود تا واکنش علاقه‌مندان به صنعت خودرو را مورد بررسی قرار دهد. این احتمال وجود دارد که نیسان نسخه مفهومی و اولیه نسل دوم جوک را امسال به نمایش بگذارد تا علاوه بر آشنایی ما با طراحی آن، بازخورد افراد را نیز تحلیل کند.  7 شهریور 1397
1 نظر
4.33
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری