تست همراه اول

سرویس خبر
4 شهریور 1397 ساعت 13:05
0 نظر

 

توسعه خودروهای سری 9 بی‌ام‌و برای رقابت با محصولات مرسدس میباخ

مرسدس بنز محصولات لوکس خود را با برند میباخ روانه بازار می‌کند. به نظر می‌رسد بی‌ام‌و قصد دارد با توسعه محصولات سری 9، رقیب جدید این خودروها را معرفی کند.

بی‌ام‌و در گذشته نه چندان دور از خودروی سری 8 کوپه رونمایی کرد. این محصول برای رقابت با محصولات زیادی در بازار مانند پورشه 911 توسعه یافته است. در حالی که هنوز نسخه 4 درب و کانورتیبل این خودرو معرفی نشده، این برند آلمانی در حال توسعه محصولات سری 9 خود است. در مصاحبه‌ای که به تازگی مدیر بخش طراحی بی‌ام‌و، Adrian van Hooydonk با Autocar انجام داده است، به این موضوع اشاره کرده که بی‌ام‌و به دنبال توسعه محصولات کوپه 4 درب سری 9 برای رقابت با محصولات فوق‌العاده لوکس مانند میباخ S600 است.

Hooydonk در این زمینه گفته است:

ما به تولید محصولات سری 8 بی‌ام‌و قانع نخواهیم شد. ما ایده‌های تازه را مورد بررسی قرار می‌دهیم چرا که در غیر اینصورت در آینده با مشکل مواجه می‌شویم. من و تیمم در حال کار بر روی خودروهای سال 2021 و حتی سال 2030 هستیم. برای محصولات آینده بی‌ام‌و نقشه‌های زیادی داریم. 

بی‌ام‌و سری 8 کوپه به تازگی وارد خط تولید این کمپانی آلمانی شده است. در سال آینده نسخه‌های 4 درب و کانورتیبل این خودرو روانه بازار می‌شوند. مدیر بخش طراحی بی‌ام‌و اعلام کرده معرفی محصولات سری 8، به عنوان شروع جدیدی در خودروهای این کمپانی خواهد بود. انتظار می‌رود زبان طراحی این برند در آینده نه چندان دور تغییر کند و شاهد محصولاتی با طراحی مشابه بی‌ام‌و سری 8 باشیم.

پلتفرم محصولات سری 8 بی‌ام‌و، المان‌های مشترک زیادی با خودروهای سری 7 این کمپانی دارد. در همین راستا انتظار می‌رود بی‌ام‌‌و سری 9 بر اساس این پلتفرم توسعه پیدا کند و دارای موتورهای یکسانی با محصولات سری 8 داشته باشد. در خودروی بی‌ام‌و M850i شاهد استفاده از یک موتور 8 سیلندر با حجم 4.4 لیتر هستیم که قدرتی برابر با 523 اسب بخار را در اختیار راننده خود قرار می‌دهد. انتظار می‌رود نسخه 4 درب محصولات سری 8 به فروش مناسبی در بازار چین دست پیدا کنند.

این احتمال وجود دارد که محصولات سری 9 محدوده وسیعی از خودروهای تولیدی شرکت بی‌ام‌و را تشکیل دهند. برای مثال می‌توان انتظار داشت این کمپانی آلمانی از خودروهای i9 و X9 نیز رونمایی کند. مدیر بخش طراحی بی‌ام‌و اعتقاد دارد محصولات سری i می‌توانند ورود این شرکت به بخش خودروهای لوکس برقی را در پی داشته باشد. در صورت توسعه بی‌ام‌و i9، انتظار می‌رود با یک محصول لوکس‌تر و قدرتمندتر در مقایسه با بی‌ام‌و i8 روبه‌رو شویم.  4 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری