تست همراه اول

سرویس خبر
3 شهریور 1397 ساعت 17:30
0 نظر

 

خودروی کانسپت الکتریکی آئودی PB18 با قدرت 671 اسب بخار معرفی شد

در رویداد Pebble Beach شرکت‌های زیادی حضور دارند. در این گردهمایی آئودی خودروی مفهومی برقی PB18 را معرفی کرد.

آئودی در گردهمایی پبل بیچ از یک خودروی مفهومی جذاب رونمایی کرده که ترکیبی از خودروهای مسابقه‌ای و هاچ‌بک است. در داخل شرکت آئودی این خودرو با نام Level Zero شناخته می‌شود. در حالی که این خودرو از فناوری‌های زیادی بهره می‌برد، راننده به صورت کامل وظیفه کنترل آن را برعهده دارد و در این خودرو از فناوری خودران استفاده نشده است.

در بخش جلویی جلویی، آئودی PB18 به یک خودروی اسپرت کوپه شباهت دارد. نحوه طراحی جلوپنجره این خودرو بی‌شباهت به آئودی R8 نیست و می‌توان آن را به عنوان نسل آینده R8 در نظر گرفت. در نمای جانبی و عقب PB18 با یک خودروی هاچ‌بک 3 درب روبه‌رو هستیم. چراغ‌های LED بخش زیادی از بخش پشتی این خودرو را اشغال کرده‌اند. این محصول مفهومی آئودی از 3 موتور برقی بهره می‌برد.

یکی از این موتورها بر روی محور جلوی خودروی نصب شده و قادر به تولید 201 اسب بخار قدرت است. بر روی محور عقب شاهد استفاده از دو موتور برای هر یک از چرخ‌ها هستیم که در مجموع 604 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. در حالت رانندگی معمولی قدرتی برابر با 671 اسب بخار و گشتاوری برابر با 830 نیوتون متر در اختیار راننده قرار می‌گیرد. قدرت موتورهای برقی این خودرو در زمان نیاز به صورت موقت به 764 اسب بخار افزایش پیدا می‌کند. آئودی پیش‌بینی کرده شتاب این خودرو نزدیک به 2 ثانیه است.

این شرکت آلمانی برای محصول مفهومی خود از یک باتری 95 کیلووات ساعتی استفاده کرده است. این باتری تا 500 کیلومتر قادر به همراهی راننده است. باتری این خودرو به وسیله سیستم شارژ 800 ولتی در مدت زمان 15 دقیقه کاملا شارژ می‌شود. امکان استفاده از سیستم شارژ بی‌سیم در این خودرو وجود دارد. برای افزایش بهره‌وری، این خودرو قادر به استفاده از انرژی تولید شده در زمان ترمز گرفتن است.

کابین آئودی PB18 شبیه به موتورسیکلت طراحی شده است. کابین این خودرو برای حمل 1 و یا 2 سرنشین تغییر می‌کند. اگر تنها راننده خواهان استفاده از این خودرو باشد، صندلی آن در مرکز قرار می‌گیرد و کیلومترشمار نیاز در روبه‌روی او برای استفاده حضور پیدا می‌کند. شیشه جلویی این خودرو از فناوری واقعیت افزوده بهره می‌برد که اطلاعاتی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. زمانی که دو سرنشین سوار خودرو شوند، محل راننده تغییر می‌کند.

طراحی هاچ‌بک این خودرو فضای بار زیادی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. فضای صندوق عقب این خودرو برابر با 470 لیتر بوده که تنها مقداری از فضای بار 492 لیتری فولکس واگن گلف کمتر است. در نهایت باید گفت با یک محصول مفهومی روبه‌رو هستیم و این خودرو به عنوان یک نمونه تجاری وارد بازار نمی‌شود. اگر خواهان خریداری یک خودروی برقی با برند آئودی باشید، می‌توانید تا عرضه خودروی شاسی بلند E-Tron به بازار منتظر بمانید.  3 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری