تست همراه اول

سرویس خبر
4 شهریور 1397 ساعت 11:00
2 نظر

 

لامبورگینی اونتادور SVJ به صورت رسمی معرفی شد؛ سوپراسپرتی افسانه‌ای!

لامبورگینی در گذشته چندین تیزر از اونتادور SVJ در اینترنت منتشر کرده بود. این برند ایتالیایی امروز این خودروی سوپراسپرت جذاب را معرفی کرد.

تا به امروز لامبورگینی تیزرهایی از اونتادور SVJ در اینترنت منتشر کرده بود. قبل از معرفی رسمی لامبورگینی اونتادور SVJ از این موضوع اطلاع داشتیم که این خودرو قادر به ثبت رکورد جدید در پیست نوربرگ رینگ و شکست پورشه 911 GT2 RS است. این کمپانی ایتالیایی به تازگی از خودروی لامبورگینی اونتادور SVJ و SVJ 63 در رویداد Pebble Beach رونمایی کرده است. همانطور که انتظار می‌رفت با یک خودروی سوپراسپرت بسیار قدرتمند رو‌به‌رو هستیم که طراحی جذابی دارد.

در خودروی لامبورگینی اونتادور SVJ شاهد استفاده از یک موتور 12 سیلندر با حجم 6.5 لیتر هستیم. این موتور بهینه‌سازی شده است به گونه‌ای که قدرتی برابر با 770 اسب بخار را در دور موتور 8500 دور در دقیقه در اختیار راننده خود قرار می‌دهد. گشتاور این موتور در دور موتور 6750 دور در دقیقه برابر با 720 نیوتون متر است. لامبورگینی تا جای ممکن سعی کرده وزن خودروی اونتادور SVJ را کاهش دهد.

وزن لامبورگینی اونتادور SVJ در حالت خشک برابر با 1525 کیلوگرم است. سرعت این خودرو در مدت زمان 2.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودرو برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت تنها به 8.6 ثانیه زمان نیاز دارد. رکورد این خودرو در پیست نوربرگ رینگ برابر با 6:44.87 است. در حال حاضر لامبورگینی اونتادور SVJ سریع‌ترین خودرو در پیست نوربرگ رینگ محسوب می‌شود.

لامبورگینی برای دستیابی به این رکورد تغییرات زیادی را در طراحی اونتادور SVJ اعمال کرده است. نیروی رو به پایین (Downforce) این خودرو در مقایسه با نمونه استاندارد، 40 درصد افزایش یافته و ضریب درگ آن کاهشی برابر با 1 درصد داشته است. این خودرو از سیستم Aerodinamica Lamborghini Attiva بهره می‌برد.

این سیستم با ایجاد تغییراتی در طراحی اونتادور SVJ، باعث بهبود آیرودینامیک آن شده است. هدف از توسعه این سیستم، چسبندگی بیشتر این خودرو در پیچ‌ها و شکافتن بهتر هواست. بال عقب این خودرو طراحی مخصوصی دارد و جنس آن فیبر کربن است. سیستم ALA مورد استفاده در این خودرو به وسیله سنسورهای داخلی قادر به کنترل آیرودینامیک این خودرو در مدت زمان 500 میلی‌ثانیه است.

لامبورگینی علاوه بر نسخه استاندارد لامبورگینی SVJ، از نمونه مخصوص این خودرو را با نام SVJ 63 نیز رونمایی کرده است. علت نامگذاری این مدل، تاسیس لامبورگینی در سال 1963 است. در حالی که 900 عدد از نسخه استاندارد این خودرو تولید می‌شود، تولید نمونه SVJ 63 به 63 دستگاه محدود خواهد شد. قیمت پایه این خودرو برابر با 517,770 دلار است و خریداران در اوایل سال آینده میلادی به این محصول دسترسی پیدا می‌کنند. یکی از نکات جالب در رابطه با این خودرو، پشتیبانی سیستم سرگرمی و ناوبری این خودرو از اپل کارپلی و اندروید Auto است.  4 شهریور 1397
2 نظر
5.00
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری