سرویس خبر
31 مرداد 1397 ساعت 19:00
106 نظر

 

۱۰ شخصیت برتر بازی مرتال کامبت

در دومین قسمت از سری ۱۰ برتر، نگاهی خواهیم داشت به برترین شخصیت‌هایی که در فرنچایز محبوب مرتال‌کامبت حضور دارند.

به قسمت دوم از سری مطالب اختصاصی ۱۰ برتر خوش آمدید. جایی که در آن به معرفی ۱۰ برتر در حوزه گیم و بازی‌های کامپیوتری می‌پردازیم. هفته گذشته بود که در این مطلب به معرفی ۱۰ بازی برتر با بهترین گرافیک و جلوه های بصری پرداختیم. حال در این هفته، قصد داریم که یکی از محبوب ترین عناوین را در میان گیمرهای ایرانی بررسی کنیم. کمتر کسی پیدا می‌شود که با فرنچایز بسیار محبوب و البته کمی خشن مرتال کامبت آشنایی نداشته باشد. این عنوان سال‌هاست که در میان کاربران به یکی از محبوب ترین بازی‌های سبک مبارزه ای تبدیل شده و می‌توان گفت که بخش اعظمی از این موضوع به خاطر شخصیت‌ها و فنونی است که آن‌ها استفاده می‌کنند. به همین سبب، به این فکر افتادیم که برای قسمت دوم این سری مطلب،‌ ۱۰ شخصیت برتر مرتال کامبت را به شما معرفی کنیم. در این لیست، ما شخصیت‌هایی را معرفی خواهیم کرد که از لحاظ داستان و البته فنون رزمی مورد تایید بسیاری هستند و درکل یک شخصیت جذاب برای بازی کردن به حساب می‌آیند، البته توجه داشته باشید که در این لیست،‌ شخصیت‌های ویژه یک نسخه مانند غارتگر، کریتوس، Jason Voorhees و موارد این چنینی در این لیست حضور پیدا نخواهند کرد. حال اجازه دهید که به سراغ این ۱۰ برتر برویم.

۱۰- Ermac

به جرات می‌توان گفت که یکی از جذاب ترین شخصیت‌های موجود در سری بازی‌های مرتال کامبت،‌ شخصیت ارمک هست. ارمک یکی از مبارزهای شائوکان، غولاآخر رسمی بازی (!) بود که شخصیتی پیچیده دارد. در واقع او متشکل از ارواح مختلفی است و اگر دقت کرده باشید، او همیشه به جای استفاده از عبارت من از ما استفاده می‌کند. این شخصیت در نسخه‌های قدیمی مرتال کامبت به صورت کم و بیش حضور داشت اما می‌توان گفت که محل درخشش اصلی او در عنوان Mortal Kombat Deception بود و از آن نسخه شاهد حضور وی در سایر نسخه‌های این بازی هستیم. به طور عمده، ارمک قابلیت جابجایی اجسام را دارد و به شکل هنرمندانه ای از این توانایی برای مبارزه استفاده می‌کند. شاید برخی انتظار جایگاه بالاتری برای او داشته باشند، اما نکته مهم اینجاست که ارمک از بهترین‌های فرنچایز مرتال کامبت به حساب می‌آید و حضورش در این لیست واقعا لازم است.

۹- Smoke

قطعا یکی از شخصیت‌های بسیار جالب،‌ اسموک است. اسموک برای اولین بار در مرتال کامبت ۲ ظاهر شد اما او صرفا یک شخصیت قابل بازی بود و هیچ گونه داستانی برای او در نظر گرفته نشده بود، اما بعد از نسخه سوم شاهد حضور پر رنگ تر او در بازی بودیم. اسموک یکی از اعضای اصلی گروه Lin Kuei است که پس از بازگشت از یک ماموریت، متوجه می‌شود که این فرقه در نظر دارد که مبارزها را به ربات تبدیل کند (این موضوع ماجرای طولانی دارد و نمی‌توان کامل به آن اشاره داشت!) و به همین سبب، اسموک از یک انسان به یک ربات مبارز تبدیل می‌شود که در نوع خود جالب و کمی عجیب است. جدای از داستان،‌ اسموک یکی از بهترین شخصیت‌ها برای مبارزه در مرتال کامبت به حساب می‌آید. از فنون مبارزه‌ای سریع تا غیب شدن ناگهانی او، همگی برای ما بسیار جذاب هستند و کم لطفی بود که نامی از وی در این سری نبریم. 

۸- Kitana

مقام هشتم این مطلب به پرنسس کیتانا تعلق می‌گیرد!‌ کیتانا در واقع دختریست که توسط شائوکان به سرپرستی گرفته شد و اگرچه به ظاهر یک شخصیت منفی این بازی است، اما او به مرور زمان از برنامه‌های شرورانه شائوکان باخبر می‌شود و تصمیم به جدایی از این خانواده می‌گیرد. داستان شخصیت کیتانا در سری مرتال کامبت کمی پیچیده تر از چیزیست که تصورش را داریم، اما به هرحال نمی‌توان از فنونی که با دو باد بزن اجرا می‌شود به سادگی گذشت. درکل باید گفت که کیتانا یکی از شخصیت‌های اصلی و مهم سری مرتال کامبت به حساب می‌آید و حضورش در این لیست منطقی است. اگرچه دو شخصیت Jade و Melina که هردو با وی ارتباط دارند هم باید مورد توجه قرار بگیرند، اما به نظر ما این کیتانا است که باید در این لیست حضور پیدا کند.

۷- Quan Chi

شما را نمی‌دانم اما شخصا دوست دارم که این شخصیت را به نوعی ابولفساد نامگذاری کنم! کوان چی یک جادوگر از قلمروی Netherrealm است و همانطور که از چهره‌اش می‌توان فهمید، او یک شخصیت منفی و پلید است!‌ داستان شخصیت وی در اندازه خود جالب است اما به نظر ما، نقطه اوج وی در داستان بازی مرتال کامبت به بخشی مربوط می‌شود که وی، گروه Lin Kuei را ترغیب می‌کند تا به قبیله Shirai Ryu حمله کنند و قطعا در همین میان اتفاقاتی خواهد افتاد که منجر به شکل گیری داستان دو شخصیت اصلی این بازی می‌شود. از اونجایی که کوان چی نوعی جادوگر است، فنون مبارزه‌ای وی هم دقیقا شبیه به یک جادوگر است و اگر بتوانید کنترل او را در بازی به دست بگیرید، قطعا به قدرت او در بازی پی خواهید برد. 

۶- Kung Lao

یک راهب شائولین که همیشه در پی آرامش است اما در آن واحد، دشمنان خود را به شکل کاملا خشن از بین می‌برد. بله داریم درباره شخصیت کنگ لاو صحبت می‌کنیم. این شخصیت از دومین نسخه مرتال کامبت در این بازی حضور پیدا کرد و فورا به یکی از شخصیت‌های اصلی بازی تبدیل شد. درست است که داستان پشت او جذابیت‌های خودش را دارد، اما شخصا نمی‌توانم صبر کنم تا درباره ویژگی اصلی کانگ لاو در این بازی صحبت کنم!‌ کنگ لاو یک کلاه تیز و برنده دارد و اکثر حرکات ویژه توسط همین کلاه انجام می‌شود. فنونی که می‌توان با این کلاه انجام داد همه به نوع خود جالب هستند اما شخصا فکر می‌کنم که بهترین کاربرد این سلاح برای دو تیکه کردن دشمن است. Fatality! 

۵- Johnny Cage

مقام پنجم این مطلب می‌توانست که شخصیت‌های بسیاری داده شود،‌ اما درکل نمی‌توانستیم شخصیت محبوب و شوخ طبع جانی کیج را فراموش کنیم. شاید کمتر کسی این موضوع را بداند اما شخصیت وی در نسخه اول این بازی از روی بازیگر مشهور فیلم‌های اکشن یعنی جان کلود الهام گرفته شده است و قطعا خود این موضوع می‌تواند به تنهایی مهر تاییدی بر حرفه ای بودن او در مبارزات اصلی بازی است. جانی کیج در واقع یک ستاره فیلم‌های سینمایی است و برای اثبات این موضوع که او نیازی به جلوه‌های ویژه در یک فیلم مبارزه‌ای ندارد به جرگه مبارزان مرتال کامبت پیوست. فنون مبارزه‌ای او قطعا در سری بازی‌های مرتال کامبت همیشه مورد توجه بازیکنان قرار گرفته و اگر بتوانید به این فنون مسلط شوید، کمتر کسی می‌تواند جلودار شما شود.

۴- Noob Saibot

شخصا فکر می‌کنم که یکی از بهترین داستان‌های مرتال کامبت، داستان شخصیت نوب سایبات است. معمولا در هر نسخه شاهد داستانی با تفاوت‌های مختلف بوده ایم اما در داستان مورد علاقه من، این شخصیت درواقع همان ساب زیرو است که توسط حریف دیرینه خود یعنی اسکورپیون شکست خورده و کشته می‌شود. البته این پایانی برای ساب‌ زیرو نبود، چرا که بعد او توسط شخصیت پلید Quan Chi باری دیگر به زندگی برگشت، هرچند این زندگی دیگر مانند گذشته نبود. نوب اصولا یک شخصیت خشن و بی روح است و دیگر خبری از انسانیت در او نیست، و نکته جالب اینجاست که این موارد از او شخصیتی فوق العاده خلق کرده است. مبارزات نوب سایبات بر خلاف برخی از شخصیت‌ها کنترل ساده تری دارد و البته همچنان شاهد فنون فوق العاده ای از سوی او هستیم  و همین سبب، او را به عنوان یکی از بهترین شخصیت‌های بازی معرفی می‌کنیم.

۳- Liu Kang

لو کنگ یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی و البته بسیار محبوب سری مرتال کامبت است. او برای اولین بار در همان نسخه اول از مرتال کامبت ظاهر شد و فنون اصلی او شباهت زیادی به ورزش‌های رزمی داشت و احتمالا به همین جهت است که بسیاری شخصیت او را شبیه به بروسلی می‌دانند. لو کنگ آپشن‌های زیادی برای مبارزه دارد و به همین جهت اگر بازیکن چندان با او آشنا نباشد چندان از مبارزه با او لذت نخواهد برد، اما کافیست که با حرکت‌های لو کنگ آشنا شوید تا ببینید که چه شخصیت خوبی را انتخاب کرده اید!‌ در همین جا، بد نیست یادآوری داشته باشم از فن Fatality او که در آن، لو کنگ به یک اژدها تبدیل شده و حریف خود را می‌بلعد! 

۲- Raiden

مقام دوم بهترین شخصیت مرتال کامبت، به خدای صاعقه و محافظ زمین می‌رسد که البته دور از ذهن هم نبود، چرا که Raiden یکی از شخصیت‌های اصلی سری بازی‌های مرتال کامبت است؛ شخصیتی که خطرات و حملات Shinok را از زمین دور می‌کرد. Raiden قطعا از شخصیت‌هایی است که حضور پر رنگی در خط داستانی این سری داشته و بالطبع یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مبارزه است. اگر چه سرعت عمل Raiden همانند سایر شخصیت‌های این بازی نیست، اما قابلیت پرواز و کنترل الکتریسیته و فنون رزمی سنگین او باعث می‌شودکه او را به عنوان یکی از برترین شخصیت‌های قابل بازی در مرتال کامبت بنامیم. 

۱- Scorpion | Sub Zero

اصلا مگر‌می‌شود حرفی از مرتال کامبت و شخصیت‌های برتر این بازی زده شود اما صحبتی از این دو به میان نیاید. اسکورپیون و ساب‌ زیرو، هر دو به گونه‌ای نماد و چهره اصلی سری بازی مرتال کامبت بوده اند و دلایل بسیار زیادی وجود دارد که این موضوع را تصدیق کند. ساب زیرو، عضوی از گروه Lin Kuei است و اگر‌نمی‌دانید، او در واقع برادر دیگر ساب زیرویی است (Bi-Han) که بعد ها به نوب سیبات تبدیل شد. ساب زیرو‌ به اندازه رقیب اصلی اش سرعت ندارد اما نحوه مبارزه و فنون او باعث می‌شود که از این موضوع به طور کامل چشم پوشی کنیم. مشخصا قدرت اصلی ساب زیرو با سرما و یخبندان درآمیخته شده و به همین سبب می‌توان به راحتی حریف را از پای درآورد. یکی از محبوب‌ترین فن‌های او، فیتالیتی است که بر سر حریف در می‌آورد! پس از آن به اسکورپیون می‌رسیم؛ شخصی از قبیله Shirai Ryu که توسط ساب زیروی سابق به شکل کاملا وحشتناکی کشته شد، اما Quan Chi باری دیگر او را به زندگی بازگرداند و از او، شخصیت اسکورپیون را ساخت. به جرات می‌توان گفت که اسکورپیون از خشن‌ترین و مخوف ترین مبارزهای مرتال کامبت است که با فنون آتشین خود حریف را از بین می‌برد. فنون مختلفی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند از آن استفاده ‌کنند، اما پرتاب کردن زنجیر و کشاندن حریف به سوی خود و گفتن عبارت Get Over Here! قطعا از خاطره انگیزترین حرکات اوست. اصولا انتخاب بین ساب زیرو و اسکورپیون فوق العاده دشوار است و به همین دلیل، فکر می‌کنیم که هردو سزاوار مقام اول هستند. 

درکل این لیست ما بود از ۱۰ شخصیت برتری که در بازی مرتال کامبت حضور داشتند. در نظر داشته باشید که نبود برخی شخصیت‌ها در این لیست به معنی ضعیف بودن آن‌ها نبوده و صرفا این نظر نویسنده مطلب است. قطعا تمام شخصیت‌های این بازی در نوع و حد خود فوق العاده هستند و باعث شده اند که این بازی به جایگاه فعلی خود برسد. نظر شما چیست؟ شخصیت مورد علاقه شما در سری مرتال کامبت کیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.   31 مرداد 1397
106 نظر
4.50
  32 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری