سرویس خبر
30 مرداد 1397 ساعت 11:10
9 نظر

 

اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات قطعات خودرو تصویب شد!

در جلسه روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس و وزارت صنعت، شورای عالی اقتصاد اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات قطعات خودرو را تصویب کرد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به وضعیت افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: یکی از فاکتورهای قیمت تمام شده خودرو، قطعه است؛ با توجه به اینکه برخی از قطعات وارداتی هستند و با ارز آزاد وارد می‌شوند، قطعا در قیمت تمام شده خودرو تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

دکتر ولی ملکی در گفتگو با خبرنگار «میهن صنعت» افزود: در این شرایط واردکنندگان قطعه، قطعات مورد نیاز خودروسازان را وارد نکرده چرا که خودورساز با آن قیمت قطعات‌ را خریداری نمی‌کنند. در این شرایط خود خودروساز هم دست به واردات قطعه نخواهد زد، چراکه با ۷.۲ افزایش قیمت خودرو، بازهم جوابگو قیمت تمام شده محصول نخواهد بود در نتیجه عملا بخش عمده‌ای از خودروسازی دچار توقف خواهد شد.

وی با اشاره به جلسه صبح امروز اعضای کمیسیون صنایع و وزیر صنعت ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، در شورای عالی اقتصاد تصویب شد که واردات قطعات خودرو نیز شامل ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی شود. 

دکتر ملکی در خصوص زمام اجرای این طرح گفت: بر اساس آنچه که امروز مورد گفتگو قرار گرفت، تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی ابلاغ شده است. بر همین اساس انتظار می رود ظرف چند روز آینده شرایط اجرای آن فراهم شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی در کاهش قیمت خودرو تاثیر گذار خواهد بود گفت: تمام خودرو که قطعات وارداتی نیست، اما انتظار می رود مطابق میزان استفاده قطعات وارداتی، قیمت خودرو نیز به همان میزان کاهش پیدا کند.  30 مرداد 1397
9 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری