تست همراه اول

سرویس خبر
25 مرداد 1397 ساعت 11:40
0 نظر

 

تولید آلفارومئو MiTo متوقف می‌شود؛ خداحافظی با ایتالیایی کوچک

به نظر می‌رسد محصولات بیشتری قربانی کراس‌اوورها می‌شوند. آلفارومئو از توقف تولید خودروی MiTo خبر داده است.

آلفارومئو در گذشته نه چندان دور از برنامه خود برای سال‌های 2018 تا 2022 رونمایی کرده بود. در این برنامه خودروهای متنوعی حضور داشتند. با این حال در این لیست یک خودرو تنها در یک ستون (سال 2018) قرار گرفته بود. خودروی آلفارومئو MiTo اوایل سال آینده از خط تولید این شرکت ایتالیایی خارج می‌شود.

مدیر بخش اروپا آلفارومئو، Roberta Zerbi در مصاحبه‌ای با Autocar خبر از توقف تولید آلفارومئو میتو در اوایل سال آینده میلادی داده است. علت توقف تولید این خودرو مربوط به کاهش تقاضا برای خودروهای 3 درب در بازارهای اروپایی اعلام شده است. در این بازارها بیشتر افراد به دنبال تصاحب خودروهای 5 درب هستند.

به نظر می‌رسد افزایش تقاضا برای خودروهای 5 درب و کراس‌اوور باعث شده شرکت‌های مختلف از ادامه تولید محصولات 3 درب خود صرفنظر کنند. در هفته گذشته شرکت سئات اعلام کرد تولید خودروهای 3 درب Mii و Leon را متوقف می‌کند. لندرور و پژو از دیگر شرکت‌هایی بوده‌اند که در گذشته نه چندان دور تولید برخی از محصولات 3 درب خود را متوقف کرده‌اند. لندرور نسخه 3 درب ایووک و پژو نیز خودروی 208 سوپر مینی را دیگر تولید نمی‌کند.

شرکت‌های دیگر به علت کاهش فروش خودروهای 5 درب تصمیم گرفته‌اند محصولات خود را تا جای ممکن به صورت 5 درب طراحی و به بازار عرضه کنند. جدیدترین نسل فولکس واگن پولو تنها در نسخه هاچ‌بک 5 درب تولید می‌شود و سئات Ibiza نیز چنین طراحی دارد. آئودی تصمیم گرفته نسل آینده A3 را تنها به صورت فست‌بک طراحی و در اختیار خریداران قرار دهد. این تغییر در طراحی تنها به برندهای اروپایی محدود نمی‌شود. شرکت کره‌ای کیا نیز دیگر به دنبال توسعه نسل آینده نسخه 3 درب خودروی سید نیست.

Roberta Zerbi ابزار امیدواری کرده که خریداران آلفارومئو MiTo، دیگر محصولات این کمپانی را برای خرید انتخاب کنند. این افراد می‌توانند خودروی سدان جولیا و یا کراس‌اوور آلفارومئو استلویو را خریداری کنند. آلفارومئو قصد دارد در آینده محصولات بیشتری را به خط تولید خود اضافه کند. این کمپانی ایتالیایی در حال توسعه آلفارومئو 8C برای عرضه در سال‌های آینده است.



  25 مرداد 1397
0 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری