تست همراه اول

سرویس خبر
24 مرداد 1397 ساعت 10:50
1 نظر

 

کشف 4 لکسوس سرقت شده از ایتالیا، روسیه و سوئد در تهران!

پلیس آگاهی تهران موفق شد خودروهای لکسوسی را که در 3 کشور اروپایی سرقت شده بودند، در داخل کشور شناسایی و توقیف کند

چهار خودروی لکسوس که در کشورهای سوئد، روسیه و ایتالیا اعلام سرقت شده بودند، پس از ترخیص از گمرکات کشور و در هنگام شماره‌گذاری شناسایی‌شده و در ادامه تحقیقات، دو متهم اصلی پرونده که اقدام به ترخیص این خودروها از گمرک کرده بودند دستگیر شدند.

طبق اخبار منتشرشده ظاهرا زمانی که کارشناسان شماره‌گذاری پلیس متوجه دست‌کاری شماره شاسی خودروها شدند، موضوع را به پلیس آگاهی گزارش داده و پس از مشخص شدن شماره اصلی شاسی خودروها، ماموران پلیس آگاهی پایتخت با استعلام از پلیس بین‌الملل (اینترپل) متوجه شدند که 2 دستگاه از این خودروها در کشور ایتالیا، یک دستگاه در کشور سوئد و یک دستگاه در کشور روسیه سابقه اعلام سرقت داشته‌اند!
پس از دستگیری این افراد مشخص شد که این خودروهای گران‌قیمت توسط مالکانشان تحت پوشش بیمه قرارگرفته بودند؛ اعضای خارجی یک باند بین‌المللی با همدستی مالکان این خودروها اقدام به از کار انداختن «جی‌پی‌اس‌» این خودروها کرده و پس از یک سناریوی ساختگی، اعلام سرقت کرده و از بیمه خسارت خودروها را دریافت می‌کردند. پس از دریافت خسارت، اعضای باند با انتقال پنهانی این خودروها به مرزهای آذربایجان، قزاقستان و ایران با تغییر شماره شاسی و شماره موتور خودروهای مسروقه اقدام به واردکردن خودروهای مذکور به این کشورهای مختلف کرده و پس از شماره‌گذاری بر اساس شماره‌های موتور و شاسی جعلی، این خودروها را به فروش می‌رساندند.

یکی از مسئولان پلیس آگاهی پایتخت با تائید این خبر در تشریح جزئیات بیشتری از شگرد این باند گفت: این افراد با همدستی فردی در کمپانی تویوتا، لیست شماره‌های شاسی و موتور خودروهایی که به کشورهای دیگر ارسال می‌شود را در اختیار داشتند و با جعل شماره‌های اصلی خودروهای مسروقه، اقدام به واردکردن این خودروها به کشور کرده بودند. وی با بیان اینکه احتمالا مواردی ازاین‌دست در کشورهای دیگر نیز اتفاق افتاده است گفت: در حال حاضر 2 متهم دستگیرشده که به‌عنوان ترخیص‌کار، خودروهای مذکور را از گمرک ترخیص کرده‌اند در زندان به سر می‌برند. به گفته وی این نخستین پرونده‌ای است که کلاه‌برداران و سارقان به این شیوه و شگرد اقدام به واردکردن خودروهای این‌چنینی به ایران کرده بودند.  24 مرداد 1397
1 نظر
4.12
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری