جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
24 مرداد 1397 ساعت 12:45
1 نظر

 

تویوتا و پژو تولید خودروهای سدان را متوقف نمی‌کنند

در حالی که خودروهای کراس‌اوور و SUV به محبوبیت بالایی در بازار دست پیدا کرده‌اند، شرکت‌های تویوتا و پژو به تولید خودروهای سدان خود ادامه می‌دهند.

شرکت‌های تویوتا و پژو اعلام کرده‌اند به سرمایه‌گذاری خود در بخش خودروهای سدان برای بازارهای اروپایی ادامه می‌دهند. این دو شرکت امیدوارند خریداران خودروهای کراس‌اوور و SUV نسبت به تصاحب این محصولات جدید، از خود تمایل نشان دهند. در حال حاضر خودروهای سدان فروش کمتری را در مقایسه با گذشته در بازار تجربه می‌کنند. انتظار می‌رود فروش خودروهای سدان تا سال 2021 به کمتر از 400 هزار دستگاه در اروپا برسد. بر اساس گفته LMC Automotive، در سال گذشته میلادی میزان فروش خودروهای سدان در بازار اروپا برابر با 540 هزار دستگاه بوده است.

در گذشته محصولات سدان در بازارهای اروپایی سهم بالایی داشتند. در دهه 90 میلادی خودروهایی مانند فولکس واگن پاسات، رنو لاگونا، اوپل وکترا و فورد موندئو فروش بالایی را در بازارهای اروپایی تجربه می‌کردند. بر اساس اعلام JATO Dynamics ، خودروهای سدان در پنج ماه اولیه سال جاری میلادی تنها سهمی برابر با 3.2 درصد از فروش خودرو در بازار اروپا را به خود اختصاص داده‌اند. این موضوع باعث شده این سگمنت در رده نهم قرار بگیرد. در این میان فولکس واگن پاسات با فروش 74,791 دستگاه موفق شده در مقام اول خودروهای پرفروش سدان بازار اروپا قرار بگیرد. در مقام دوم خودروی اشکودا Superb قرار گرفته است. در مقام سوم خودروی اوپل اینسیگنیا خودنمایی می‌کند. در این بازه زمانی فورد موندئو فروشی برابر با 22,486 دستگاه داشته و خودروی جدید فولکس واگن Arteon نیز فروش 10,065 دستگاه را تجربه کرده است.

پژو به تازگی از نسل جدید خودروی پژو 508 به صورت رسمی رونمایی کرده است. فروش این خودرو از ماه سپتامبر سال جاری میلادی شروع خواهد شد. این خودرو در مقایسه با نسل گذشته خود از طراحی جذاب‌تری بهره می‌برد و به صورت یک خودروی فست‌بک طراحی شده است. تویوتا نیز اعلام کرده در اروپا تویوتا کمری هیبریدی را جایگزین اونسیس سدان و استیشن می‌کند. این خودرو از ژاپن به کشورهای اروپایی صادر می‌شود. این محصول از سال آینده میلادی در اختیار خریداران اروپایی قرار می‌گیرد. تویوتا کمری یک خودروی خانوادگی با انتشار آلایندگی کم محسوب می‌شود.

در حال حاضر نمی‌توان در رابطه با موفقیت این خودروها در بازارهای اروپایی اظهار نظر قطعی کرد. علت عدم اطمینان از موفقیت این دو خودرو مربوط به کاهش فروش خودروهای سدان موجود در بازارهای اروپایی است. رنو تلیسمان یکی از محصولاتی بوده که هم اکنون  فروش آن در اروپا با مشکل مواجه شده است. فروش این خودرو در ماه مه کاهشی 45 درصدی را تجربه کرده است.  24 مرداد 1397
1 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری