جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
24 مرداد 1397 ساعت 16:20
0 نظر

 

مدیر عامل لکسوس اعتقادی به خودروهای کاملا برقی ندارد!

تویوتا یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه محصولات هیبریدی محسوب می‌شود با این حال این برند ژاپنی علاقه چندانی به خودروهای کاملا برقی ندارد

با استفاده از گفته‌های مدیر عامل لکسوس، Yoshihiro Sawa بیشتر می‌توان از برنامه‌های آینده این برند ژاپنی در زمینه خودروهای برقی اطلاع پیدا کرد. در مصاحبه‌ای که به تازگی Sawa با AutoCar انجام داده است، به این نکته اشاره کرده که شرکت‌های مختلف بیش از حد بر روی خودروهای کاملا برقی تمرکز کرده‌اند. بر اساس اعتقاد Sawa، خودروهای کاملا برقی می‌توانند به تجارت شرکت‌های مختلف ضربه بزند چرا که قدرت تولیدی توسط موتورهای برقی مناسب تمام رانندگان نیست.

در حالی که شاید بسیاری از افراد با نظرات Sawa موافق نباشند، این فرد یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده خودروهای لوکس در جهان را مدیریت می‌کند و به خوبی با بازار آشنایی دارد. یکی از نکات جالب در رابطه با این کمپانی ژاپنی، تولید خودروهای هیبریدی توسط آن است. لکسوس و کمپانی مادر آن، تویوتا چندین سال است که در زمینه خودروهای هیبریدی فعالیت می‌کنند. تویوتا را باید اولین شرکتی در صنعت خودرو دانست که بخش عمده‌ای از محصولات خود را به سیستم هیبریدی مجهز کرده است.

اگر چه این دو شرکت ژاپنی حضور فعالی در زمینه خودروهای هیبریدی دارند با این حال در سال‌های اخیر نسبت به تولید خودروهای کاملا برقی تمایل چندانی از خود نشان نداده‌اند. Sawa در مصاحبه خود با AutoCar به تاثیرات خودروهای کاملا برقی بر روی محیط زیست اشاره کرده و گفته است:

فلسفه ما آزادی عمل خریداران است به همین علت در تمامی زمینه‌های مربوط به خودرو سعی در توسعه تکنولوژی‌های خود داریم. ما از این موضوع اطلاع داریم که الکتریسیته در صنعت خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است با این حال خودروهای کاملا برقی را نمی‌توان مناسب تمامی رانندگان دانست. برای مثال امکان تولید نسخه برقی تویوتا لندکروز وجود ندارد چرا که این خودرو به علت توانایی‌های خود نیاز به موتور قدرتمندی دارد. در حال حاضر خودروهای برقی زمان زیادی برای شارژ نیاز دارند و همچنین باتری‌های مورد استفاده در آن‌ها نیز برای محیط زیست مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. این باتری‌ها در زمان فرسودگی نیاز به تعویض دارند با این حال چرخه بازیافت آن‌ها کامل نیست. در حقیقت باید بگویم تولید خودروهای برقی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

در سال گذشته میلادی این شرکت ژاپنی از خودروی مفهومی LF-1 رونمایی کرد. این خودرو می‌تواند با موتورهای کاملا برقی، پیل سوختی، هیبریدی و بنزینی تولید شود. در حالی که امسال نمونه اولیه این خودرو تولید شد، هنوز شاهد عرضه آن به بازار نیستیم. این موضوع می‌تواند به معنای آن باشد که لکسوس علاقه‌ای به تولید خودروی کاملا برقی ندارد.

در حال حاضر علاوه بر شرکت تسلا، بسیاری از کمپانی‌های مطرح در صنعت خودرو مانند پورشه، مرسدس بنز، بی‌ام‌و و جگوار در زمینه تولید خودروهای کاملا برقی سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده‌اند به گونه‌ای که انتظار می‌رود در 2 الی 4 سال آینده محصولات این کمپانی‌ها روانه بازار شوند. با توجه به این موضوع می‌توان گفت لکسوس در این زمینه از رقبای خود عقب افتاده است. این احتمال وجود دارد که در آینده ارزش این برند با کاهش مواجه شود و فروش محصولات تولیدی آن نیز کاهش پیدا کند.  24 مرداد 1397
0 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری