تست همراه اول

سرویس خبر
22 مرداد 1397 ساعت 11:30
2 نظر

 

تویوتا GR Super Sport با قیمتی بیش از 1 میلیون دلار به فروش می‌رسد!

تویوتا در گذشته از هایپرکاری با نام GR Super Sport رونمایی کرده بود. این محصول قیمتی بالاتر از 1 میلیون دلار خواهد داشت.

در اوایل سال جاری میلادی شرکت ژاپنی تویوتا از خودروی مفهومی GR Super Sport رونمایی کرد. انتظار می‌رود این محصول تبدیل به اولین خودروی سوپراسپرت جاده‌ای این برند شود که با الهام از هایپرکارها طراحی شده است. از این خودرو می‌توان به عنوان پاسخ شرکت تویوتا به هایپرکارهای مرسدس بنز AMG پروژه یک و استون مارتین والکری یاد کرد. تویوتا در توسعه و تولید این خودرو از دانش خود در مسابقات WEC استفاده می‌کند. هایپرکارها علاوه بر عملکرد فوق‌العاده، هزینه بسیار بالایی را نیز از خریدار خود طلب می‌کنند.

این هایپرکار که با الهام از خودروی مسابقه‌ای هیبریدی تویوتا TS050 توسعه یافته است، در زمان عرضه به بازار قیمتی بالاتر از 1 میلیون دلار خواهد داشت. به تازگی سخنگوی تویوتا در کشور استرالیا، Orlando Rodriguez در زمان مصاحبه با Motoring در رابطه با اولین هایپرکار این کمپانی با امکان رانندگی در سطح شهر اعلام کرده است:

این خودرو عملکردی همانند یک هایپرکار خواهد داشت. با توجه به این موضوع محصول جدید ما در آینده با قیمت مشابه با هایپرکارها به فروش می‌رسد.

خودروی مفهومی تویوتا GR Super Sport به یک موتور 6 سیلندر با حجم 2.4 لیتر مجهز شده که به همراه سیستم هیبریدی قدرتی برابر با 986 اسب بخار (735 کیلووات) تولید می‌کند. این اطلاعات مربوط به مدل مفهومی این خودرو هستند بنابراین نمی‌توان انتظار داشت نسخه نهایی و تجاری آن دارای مشخصات یکسانی با آن باشد. در رابطه با مشخصات فنی نمونه تجاری این خودرو، سخنگوی تویوتا اطلاعات را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. Orlando Rodriguez در این رابطه گفته است:

ما در حال حاضر نمی‌دانیم این خودرو چه زمانی روانه بازار می‌شود. علاوه بر این، در رابطه با کشورهایی که این هایپرکار در آن‌ها عرضه می‌شود و همچنین قانونی بودن آن در بازارهای مورد نظر اطلاعاتی در دسترس ما قرار ندارد. تویوتا تمایل شدیدی به تولید این هایپرکار جاده‌ای دارد.

در حال حاضر تویوتا به صورت رسمی اعلام نکرده که نمونه نهایی این خودروی مفهومی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. با این حال تقریبا می‌توان با اطمینان گفت که در سال‌های آینده این هایپرکار تولید می‌شود. انتظار می‌رود فروش این خودرو قبل از ورود آن به خط تولید آغاز شود، بنابراین خریداران برای رانندگی با آن باید مدت زمان بیشتری صبر کنند.  22 مرداد 1397
2 نظر
5.00
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری