تست همراه اول

سرویس خبر
22 مرداد 1397 ساعت 10:30
3 نظر

 

کاهش شدید فروش خودروهای مازراتی در بازار جهانی!

مازراتی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش فروش شدیدی را تجربه کرده که علت اصلی آن بازار چین است.

شرکت مازراتی دارای مشکلاتی در بازار چین است. فروش محصولات این تولیدکننده خودروی ایتالیایی در سه ماهه دوم سال 2018 کاهش شدیدی داشته است. مدیر عامل جدید  FCA، آقای Mike Manley اعلام کرده 70 درصد این کاهش فر‌وش مربوط به بازار چین است. یکی از نکات جالب در رابطه با این کاهش فروش، عدم ارتباط آن با استراتژی نمایندگان این کمپانی در خاک چین است. با این حال تغییرات تعرفه واردات خودرو در این کشور یکی از دلایل اصلی این کاهش فروش محسوب می‌شود.

در گذشته نه چندان دور دولت چین تعرفه واردات خودرو و قطعات آن را از 25 درصد به 15 درصد کاهش داد. این کاهش تعرفه از تاریخ 1 جولای عملی شده است بنابراین بسیاری از نمایندگی‌های مازراتی پس از این تاریخ به کمپانی مادر سفارش خرید خودرو را ارائه داده‌اند تا با تعرفه جدید انبار خود را پر کنند. این موضوع باعث شده فروش محصولات مازراتی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با سال 2017 با کاهش مواجه شود.

فروش این برند در سه ماهه دوم سال 2018 در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته میلادی، کاهشی 41 درصدی را تجربه کرده است. کاهش فروش 69 درصدی مازراتی در بازار چین باعث کاهش 41 درصدی فروش این برند در بازارهای جهانی شده است. مدیر عامل FCA اعلام کرده مازراتی این مشکل را رفع خواهد کرد. به اعتقاد ‌وی تیم مازراتی می‌تواند دوباره فروش را افزایش دهد و به جایگاه مناسب‌تری در بازار دست پیدا کند.

مشکلات مازراتی در بازار چین باعث کاهش شدید درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال 2018 شده است. این کمپانی با مشکلات دیگری نیز مواجه بوده که برای مثال می‌توان به کاهش تقاضا برای خرید محصولات آن اشاره کرد. این کاهش تقاضا به گونه‌ای بوده که مازراتی مجبور شده به صورت موقت کارخانه خود را در تورین ایتالیا تعطیل کند. در سال گذشته میلادی به لطف افزایش تقاضا برای لوانته این کمپانی موفق به فروش 50 هزار خودرو شد با این حال مازراتی برای رسیدن به هدف خود در سال 2022 راه طولانی در پیش دارد. این سازنده ایتالیایی قصد دارد تا سال 2022 فروش خود را دو برابر کند.

مازراتی در آینده چندین محصول جدید را روانه بازار می‌کند. از میان این محصولات می‌توان به یک خودروی SUV سایز متوسط و نمونه تجاری خودروی کوپه Alfieri اشاره کرد. به احتمال زیاد مازراتی امید دارد این محصولات به فروش مناسبی در بازار دست پیدا کنند تا بتواند به هدف خود در سال 2022، فروش 100 هزار خودرو دست پیدا کند.  22 مرداد 1397
3 نظر
5.00
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری