تست همراه اول

سرویس خبر
21 مرداد 1397 ساعت 11:00
1 نظر

 

نسل آینده بی‌ام‌و i8 به موتور 4 سیلندر مجهز می‌شود

بی‌ام‌و i8 یکی از خودروهای جذاب این برند آلمانی بوده که به موتور بنزینی 3 سیلندر و موتور برقی مجهز می‌شود. گزارشی جدید به امکان استفاده از موتور 4 سیلندر در نسل آینده آن اشاره می‌کند.

در حالی که برخی از علاقه‌مندان به صنعت خودرو منتظر معرفی نسخه کاملا برقی بی‌ام‌و i8 هستند، به نظر می‌رسد این شرکت مطرح در حوزه خودرو نسل آینده i8 را همچنان مجهز به سیستم هیبریدی روانه بازار می‌کند. بی‌ام‌و i8 یکی از محصولاتی بوده که طراحی خودروهای آینده را به نمایش می‌گذارد. بسیاری از افراد بدون توجه به رده سنی طراحی این خودرو را می‌پسندند.

بی‌ام‌و سرمایه‌گذاری زیادی در بخش خودروهای برقی کرده است. با توجه به این موضوع انتظار می‌رفت نسل آینده بی‌ام‌و i8 به عنوان یک خودروی کاملا معرفی و روانه بازار شود. با این حال بر اساس اطلاعات جدید، به نظر می‌رسد مدل بعدی این خودرو دارای سیستم هیبریدی مشابه با نسل کنونی خود باشد.

نسل کنونی بی‌ام‌و i8 برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت سال 2013 در معرض دید عموم قرار گرفت. در سال‌های حضور این خودرو در بازار شاهد ایجاد تغییرات زیادی در آن نبودیم، البته بی‌ام‌و در گذشته نه چندان دور نسخه رودستر آن را معرفی و روانه بازار کرد. این نمونه در مقایسه با نسخه کوپه ظرفیت باتری بیشتری دارد و موتور برقی آن قدرت بیشتری را در اختیار راننده قرار می‌دهد. بی‌ام‌و بهبودهایی را در این محصول ایجاد نکرده و نمونه فیس‌لیفت آن را نیز معرفی نکرده است. انتظار می‌رود در آینده نزدیک این موضوع تغییر کند.

بر اساس اطلاعاتی که به تازگی توسط BMW Blog به فضای مجازی راه پیدا کرده است، نسل آینده این خودرو در زمینه موتور با پیشرفت همراه خواهد بود. در حالی که بی‌ام‌و علاقه چندانی به توسعه نسخه کاملا برقی این خودرو ندارد و همچنین برنامه‌ریزی برای تولید آن صورت نگرفته است، نسل جدید آن قدرت و گشتاور بیشتری را در اختیار راننده خود قرار می‌دهد.

اطلاعات جدید ابتدا به وسیله AutoExpress منتشر شدند. AutoExpress به این موضوع اشاره کرده که قدرت نسل آینده بی‌ام‌و i8 برابر با 450 اسب بخار است. بی‌ام‌و برای دستیابی به قدرت بالاتر، از موتور بنزینی جدیدی در نسل آینده i8 استفاده خواهد کرد. نسل کنونی این خودرو به موتور 3 سیلندر با حجم 1.5 لیتر مجهز شده که با استفاده توربوشارژر قادر به تولید 228 اسب بخار قدرت است. گزارش جدید از جایگزینی این موتور با یک موتور 4 سیلندر خبر می‌دهد. این موتور 4 سیلندر حجمی برابر با 2.0 لیتر دارد و می‌تواند 300 اسب بخار قدرت تولید کند.

در صورتی که بی‌ام‌و قصد داشته باشد یکی از قدرتمندترین خودروهای هیبریدی بازار را معرفی کند، استفاده از موتور بنزینی و برقی با امکان تولید قدرتی برابر با 450 اسب بخار ایده مناسبی نخواهد بود. در حالی که طراحی بی‌ام‌و i8 حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، این خودرو در بخش فنی نمی‌تواند با برخی از رقیبان خود به رقابت بپردازد.

با توجه به این موضوع که بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای خودرو منتظر معرفی نسل جدید بی‌ام‌و i8 هستند، عدم رونمایی از آن در آینده نزدیک توسط این شرکت باواریایی موضوع عجیبی به نظر می‌رسد. در حالی که گزارش جدید حاکی از استفاده از سیستم هیبریدی در نسل آینده بی‌ام‌و i8 است، این امکان وجود دارد که با یک خودروی کاملا الکتریکی روبه‌رو شویم.  21 مرداد 1397
1 نظر
4.33
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری