تست همراه اول

سرویس خبر
20 مرداد 1397 ساعت 13:30
4 نظر

 

فراری سودآورترین شرکت در صنعت خودرو؛ سود 80 هزار دلاری با فروش هر خودرو!

شرکت‌های زیادی در حوزه خودرو مشغول فعالیت هستند. بر اساس تحقیقات جدید فراری بیشترین سود را از فروش هر دستگاه به حساب بانکی خود واریز می‌کند.

در سال‌های اخیر شرکت‌های بزرگ تولیدکننده خودرو به دنبال ایجاد راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود و افزایش سود‌آوری هستند.. در این میان می‌توان به شرکت ژاپنی نیسان اشاره کرد که برای کاهش هزینه‌های خود تصمیم گرفته تولیداتش را در آمریکای شمالی نزدیک به 20 درصد کاهش دهد. فورد نیز یکی دیگر از این شرکت‌‌ها بوده که قصد دارد تغییرات بزرگی را در بازارهای اروپایی و آمریکای جنوبی برای خود ایجاد کند.

بر اساس تحقیقاتی که به تازگی صورت گرفته است، تولید بیشتر به معنای دستیابی به سود بالاتر نیست. این تحقیق جدید توسط یک استاد اقتصاد در کشور آلمان صورت گرفته است. مطالعه جدید به این موضوع اشاره دارد که فراری در شش ماهه اولیه سال جاری میلادی سودآورترین شرکت در صنعت خودرو بوده است.

این سازنده خودروهای سوپراسپرت ایتالیایی با فروش هر محصول سودی برابر با 69 هزار یورو معادل با 80 هزار دلار به حساب بانکی خود واریز می‌کند. در حالی که فراری بیشترین سود را در این صنعت کسب می‌کند، فروش هر خودروی جدید جگوار لندرور تنها 800 یورو (927 دلار) سود برای این شرکت در پی دارد. شرکت‌های آلمانی فعال در صنعت خودرو سود مناسبی را از فروش هر خودرو نصیب خود می‌کنند. در این تحقیقات مشخص شد که شرکت پورشه در مقایسه با کمپانی‌های هموطن خود مانند مرسدس بنز، بی‌ام‌و و آئودی، با فروش هر خودرو سود تقریبا دو برابری دارد.

این شرکت با فروش هر خودروی اسپرت و SUV سودی برابر با 17 هزار یورو (19,715 دلار) را به حساب بانکی خود واریز می‌کند. سود شرکت‌های مرسدس بنز، بی‌ام‌و و آئودی از فروش هر خودرو نزدیک به 9 هزار یورو (10,500 دلار) است. بعد از این شرکت‌ها شاهد خودنمایی مازراتی هستیم. سود این شرکت ایتالیایی از فروش هر خودرو برابر با 5 هزار یورو (5,800 دلار) است. محصولات ولوو سود کمتری را در مقایسه با مازراتی نصیب این کمپانی سوئدی می‌کنند.

یکی از موارد جالب در این تخقیق مربوط به درآمد شرکت بنتلی است. این کمپانی انگلیسی با فروش هر خودرو ضرری برابر با 17 هزار یورو (19,715 دلار) را متحمل می‌شود. سخنگوی این برند در گذشته اعلام کرده بود که بنتلی به علت سرمایه‌گذاری هنگفت در بخش خودروهای برقی، چنین ضرری را باید تحمل کند. یکی دیگر از شرکت زیان‌ده این لیست، تسلا بوده که با فروش هر خودرو نزدیک به 11 هزار یورو (12,757 دلار) ضرر می‌کند. شرکت‌های مطرح دیگر در صنعت خودرو مانند رولز رویس و لامبورگینی گزارش‌های مالی خود را به صورت عمومی منتشر نمی‌کنند بنابراین نمی‌توان در رابطه با عملکرد مالی آن‌ها اظهار نظر دقیقی کرد.

در سال گذشته گزارشی در رابطه با سود شرکت‌های فعال در صنعت خودرو در فضای مجازی منتشر شده بود. در آن لیست شاهد صدرنشینی دو شرکت فراری و پورشه بودیم که تفاوتی با لیست موجود ندارد. در ماه مارس سال گذشته میلادی بلومبرگ گزارش کرده بود که شرکت فراری با فروش هر خودرو سودی برابر با 90 هزار دلار دارد و شرکت آلمانی پورشه نیز با فروش هر محصول، 17 هزار دلار سود روانه حساب‌های بانکی خود می‌کند. در مقایسه با سال 2017 سود فراری کاهش یافته ولی پورشه افزایش سود را تجربه کرده است.  20 مرداد 1397
4 نظر
4.67
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری