تست همراه اول

سرویس خبر
20 مرداد 1397 ساعت 18:20
0 نظر

 

لوتوس به دنبال توسعه دو خودروی کراس‌اوور

لوتوس یک شرکت تولیدکننده خودروهای اسپرت محسوب می‌شود با این حال این کمپانی انگلیسی قصد دارد در آینده از دو کراس‌اوور رونمایی کند.

در گذشته گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر شده بود مبنی بر اینکه لوتوس به دنبال توسعه یک خودروی کراس‌اوور است. به تازگی گزارش جدیدی در رابطه با این شرکت به اینترنت راه پیدا کرده که خبر از تولید دومین خودروی کراس‌اوور لوتوس می‌دهد. در حال حاضر اطلاعات کمی در رابطه با این محصولات در دسترس ما قرار دارد با این حال به گزارش Car Magazine، این شرکت انگلیسی به دنبال توسعه یک کراس‌اوور برای رقابت با بی‌ام‌و X4 و پورشه ماکان و تولید کراس‌اووری دیگر برای رقابت با بی‌ام‌و X6 و پورشه کاین است.

در رابطه با این موضوع که کدام کراس‌اوور زودتر روانه بازار می‌شود اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. با این حال یکی از آن‌ها در سال 2020 معرفی می‌شود و به احتمال زیاد نمونه دوم در سال 2021 در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. در ابتدا لوتوس قصد داشت برای توسعه خودروی کراس‌اوور خود با شرکت چینی Goldstar Heavy Industrial همکاری کند، ولی این پروژه پس از تصاحب لوتوس توسط جیلی متوقف شد.

فروش لوتوس به شرکت جیلی تغییرات زیادی را در برنامه این کمپانی برای توسعه خودروهای کراس‌اوور ایجاد می‌کند. مدیر عامل سابق لوتوس، Jean-Marc Gales در گذشته اعلام کرده بود این احتمال وجود دارد که کراس‌اوورهای لوتوس به قطعات و تکنولوژی‌های شرکت ولوو مانند موتور، فناوری خودران و سیم‌کشی مجهز شود.

در حالی که این محصولات از قطعات شرکت ولوو استفاده می‌کنند، بر اساس پلتفرم SPA این شرکت سوئدی توسعه پیدا نخواهند کرد و شباهتی هم به ولوو XC90 نخواهند داشت. کراس‌اوورهای جدید لوتوس از طراحی جذاب و خاصی بهره می‌برند. هم اکنون اطلاعات دقیقی در رابطه با مشخصات فنی این محصولات وجود ندارد با این حال گزارش جدید به این موضوع اشاره می‌کند که کراس‌اوورهای لوتوس به موتور 4 سیلندر و سیستم هیبریدی شرکت ولوو مجهز می‌شوند. این موتورها برای عملکرد بهتر بهینه‌سازی می‌شوند.

مدیر عامل سابق لوتوس در گذشته اعلام کرده بود یکی از کراس‌اوورهای لوتوس کمترین ارتفاع را در این بخش از بازار خواهد داشت. این کراس‌اوور با وزن سبک بهترین عملکرد را در پیست از خود نشان می‌دهد.  20 مرداد 1397
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری