تست همراه اول

سرویس خبر
17 مرداد 1397 ساعت 15:00
0 نظر

 

شرکت نیسان بخش مربوط به تجارت باتری خود را می‌فروشد

نیسان یکی از شرکت‌های فعال در بخش خودروهای برقی و تکنولوژی‌های مربوط به آن محسوب می‌شود. این برند ژاپنی تجارت بخش باتری خود را به فروش می‌رساند.

نیسان به صورت رسمی اعلام کرده بخش مربوط به باتری خود را به شرکت Envision Group می‌فروشد. این کمپانی چینی در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و سیستم‌های مدیریت انرژی فعالیت دارد. در ابتدا خبر لغو این قرارداد در اینترنت منتشر شده بود با این حال به تازگی نیسان اعلام کرده بخشی از این شرکت را واگذار می‌کند.

تجارت باتری نیسان به چندین بخش تقسیم می‌شود. این شرکت تاسیسات تولیدی خود در انگلستان، ایالات متحده آمریکا و ژاپن را در اختیار کمپانی Envision Group قرار می‌دهد. این شرکت چینی یک واحد جدید برای تولید باتری تاسیس می‌کند که 25 درصد سهام آن را در اختیار کمپانی نیسان قرار می‌گیرد.

در طی این قرارداد کارگرانی که مشغول به فعالیت در واحدهای تولیدی باتری نیسان هستند اخراج نمی‌شوند و تغییرات تنها در بخش مدیریتی صورت می‌پذیرد. مدیر عامل Envision Group بیانیه‌ای را برای این قرارداد منتشر کرده است:

ما از تصاحب بخش مربوط به باتری شرکت نیسان هیجان‌زده هستیم. نیسان یکی از شرکت‌های برتر در زمینه تولید پیشرفته و ایمن باتری‌های لیتیوم یونی در جهان محسوب می‌شود. ما با این خرید استراتژیک و همکاری با شرکت نیسان، فعالیت و سرمایه‌گذاری‌های خود را در سراسر جهان افزایش می‌دهیم. تاسیس یک شرکت جدید ما را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های جدیدی را برای حمل و نقل هوشمند وهمچنین شهرهای هوشمند پیدا کنیم.

نیسان یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه تولید باتری‌های لیتیوم یونی در صنعت خودرو محسوب می‌شود. با این حال به تازگی این شرکت ژاپنی برای محصولات تولیدی خود از کمپانی‌های دیگر باتری خریداری می‌کند. یکی از این خودروها نسخه جدید نیسان Leaf بوده که باتری‌های مورد نیاز آن را شرکت کره‌ای LG Chem تامین می‌کند.

نیسان اعلام کرده در آینده بیشتر تمرکز خود را بر روی توسعه خودروهای برقی قرار می‌دهد. نیسان و شرکای آن، رنو و میتسوبیشی تا سال 2022 از 12 خودروی برقی جدید رونمایی می‌کنند. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در این بخش از صنعت خودرو سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در این میان می‌توان به تسلا و دایملر اشاره کرد. بی‌ام‌و نیز به تازگی با یک شرکت چینی برای تامین باتری‌های مورد نیاز خود قراردادی با مبلغ بسیار بالا منعقد کرده است.  17 مرداد 1397
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری