تست همراه اول

سرویس خبر
15 مرداد 1397 ساعت 13:03
7 نظر

 

نظرسنجی: محبوب‌ترین رنگ سال خودرو

با شرکت در نظرسنجی‌ای که در این مقاله در نظر گرفتیم خواهیم فهمید محبوب‌ترین رنگ خودرو در ایران کدام رنگ است.

شرکت در نظرسنجی انتهای این خبر را فراموش نکنید

 

رنگ خودرو یکی از ملاک‌های اصلی انتخاب هنگام خرید است. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید بیشتر مردم دنیا چه رنگ خودرویی را ترجیح می‌دهند و در حقیقت کدام رنگ از همه محبوب‌تر است.

آماری که در این مقاله عنوان می‌کنیم مربوط به انگلستان است و آمار چندان دقیقی از محبوبیت خودروهای فروخته شده در تمام دنیا در دسترس نیست به‌خصوص اینکه در هر منطقه‌ای یک رنگ خودرو از دیگر رنگ‌ها محبوب‌تر است.

از سال 2013 به مدت 4 سال رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ بود و بیشتر خودروهای فروخته شده در این 4 سال سفیدرنگ بودند اما سال گذشته رنگ مشکی توانست از رقیبش جلو بزند و در سال 2017 به‌عنوان رنگ محبوب خودروها شناخته شود. این در حالی است که رنگ سفید نه به رتبه دوم بلکه به رتبه سوم سقوط کرد و رنگ خاکستری با فاصله بسیار کم از رنگ مشکی در رتبه دوم محبوب‌ترین رنگ خودرو در سال 2017 ایستاد. در مجموع این 3 رنگ تشکیل دهنده رنگ 59 درصد از خودروهایی هستند که در خیابان‌های انگلستان تردد می‌کنند.


 

رنگ‌های دیگر هیچ محبوبیتی ندارند و تنها رنگ آبی است که توانسته خودش را به‌خوبی بالا بکشد و جزو 5 رنگ محبوب سال 2017 شود. هیچ‌کدام از این 3 رنگ به سبب صرفه‌جویی انتخاب نشده‌اند و در انگلستان کسانی که رنگ مشکی و خاکستری را انتخاب کنند باید 495 پوند و کسانی که رنگ سفید را انتخاب کنند باید 250 پوند اضافه بپردازند.

بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان موتور و معامله گران بیش از نیم میلیون خریدار خودرو سال گذشته رنگ مشکی را انتخاب کرده‌اند. بعد از آن رنگ خاکستری با اختلاف حدود 15 هزار دستگاه در رتبه دوم و رنگ سفید، آبی و نقره‌ای به ترتیب در رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم ایستاده‌اند. رنگ قرمز رتبه ششم را به خودش اختصاص داده در حالی که رنگ‌های سبز، نارنجی، برنزی و زرد در رتبه‌های هفتم تا دهم با اختلاف بسیار زیاد از رنگ قرمز ایستاده‌اند.


 

بیشترین رشد را در سال 2017 رنگ طلایی داشته و با وجود این رشد بزرگ فقط 0.2 درصد از بازار رنگ خودروها در اختیار رنگ طلایی است.

همان‌طور که گفتیم این آمار مربوط به انگلستان است اما بر اساس آمارهای دیگر، که به نظر خیلی دقیق نیستند اما خیلی هم دور از ذهن نیستند، رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ خودرو در تمام جهان است و بعد از آن رنگ نقره‌ای در رتبه دوم، رنگ مشکی در رتبه سوم و رنگ خاکستری در رتبه چهارم قرار دارند.

رنگ خودروی شما یا رنگ محبوب شما برای خودرو چه رنگی است؟ در نظرسنجی شرکت کنید تا ببینیم رنگ محبوب خودرو در ایران چیست.

   15 مرداد 1397
7 نظر
4.25
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری