تست همراه اول

سرویس خبر
14 مرداد 1397 ساعت 14:20
4 نظر

 

خریداران مرسدس AMG پروژه وان اجازه فروش آن را ندارند!

خودروی مرسدس AMG پروژه یک محصولی جذاب و تولید محدود است. شرکت سازنده آن به تازگی اعلام کرده که خریداران آن قادر به فروش آن برای مدت زمانی نیستند.

در نمایشگاه بین‌المللی خودروی فرانکفورت در سال 2017 به صورت رسمی از خودروی مرسدس بنز AMG پروژه وان رونمایی شد. این محصول که از موتور خودروهای فرمول 1 بهره می‌برد در سال 2019 در اختیار خریداران خود قرار می‌گیرد. از این دستگاه تنها 275 نمونه تولید می‌شود که البته در حال حاضر تمامی آن‌ها با قیمت 2.7 میلیون دلار به فروش رسیده‌اند. 

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Auto Motor und Sport منتشر شده است، سازنده این خودرو به خریداران اجازه فروش این محصول را برای دستیابی به سود سریع نمی‌دهد. در همین راستا مرسدس بنز و AMG خودروهای فروخته شده خود به خریداران را تحت نظر می‌گیرند تا این افراد قادر به فروش سریع مرسدس AMG پروژه وان نباشند. 

در گذشته برخی از سازندگان خودرو چنین محدودیتی را برای خریداران خود در نظر گرفته بودند که در این میان می‌توان به فورد و استون مارتین اشاره کرد. این دو شرکت برای خودروی فورد GT و استون مارتین والکری چنین محدودیتی را در نظر گرفته بودند تا خریداران قادر به فروش سریع آن‌ها نباشند. 

در نوامبر سال گذشته میلادی یکی از خریداران هایپرکار مرسدس بنز و AMG قصد فروش خودروی خود به مبلغ 5.2 میلیون دلار را داشته است. این مبلغ تقریبا دو برابر قیمت اصلی این محصول است. در این آگهی تاریخ عرضه خودروی مرسدس AMG پروژه وان در سه ماهه دوم سال 2019 اعلام شده بود. در حالی که این آگهی پس از مدت کوتاهی از فضای مجازی حذف شد، یک آگهی مشابه به عرضه این دستگاه در تاریخ 15 ژوئن سال 2019 اشاره داشت. قیمت در نظر گرفته شده برای این خودرو در آگهی دوم نیز برابر با 5.2 میلیون دلار بود

به گزارش Auto Motor und Sport شرکت مرسدس بنز و AMG جدیدترین هایپرکار خود را با پوشش محافظ در انگلستان و اسپانیا مورد آزمایش قرار داده‌اند. در این خودرو از موتور 6 سیلندر با حجم 1.6 لیتر استفاده شده است که وظیفه تامین قدرت خودروی برنده لوئیس همیلتون در مسابقات فرمول 1 در سال 2015 را بر عهده داشته است. این موتور بنزینی به کمک 4 موتور برقی قادر به تولید 1000 تا 1100 اسب بخار قدرت است. راننده هایپرکار پروژه وان پس از هر 50 هزار کیلومتر رانندگی با این خودرو باید برای بازسازی موتور، آن را تحویل شرکت AMG دهد.

انتظار می‌رود جدیدترین هایپرکار مرسدس بنز و AMG وزنی در محدوده 1300 تا 1400 کیلوگرم داشته باشد و به لطف طراحی آیرودینامیک خود قادر به تامین 675 کیلوگرم نیروی رو به پایین (Downforce) باشد. موتور مورد استفاده در این خودرو تا دور موتور 11000 دور در دقیقه قادر به تولید قدرت است. قدرت بالای موتورهای این هایپرکار به وسیله یک جعبه دنده 8 سرعته خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌شود. 

در حال حاضر شرکت سازنده در رابطه با شتاب این خودرو اطلاعاتی را منتشر نکرده است با این حال می‌دانیم که سرعت این محصول در کمتر از 6 ثانیه از صفر به 200 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این هایپرکار برابر با 350 کیلومتر بر ساعت است. شایعات به شتاب مشابه با بوگاتی شیرون برای پروژه وان اشاره می‌کنند که این شتاب نزدیک به 2.5 ثانیه است. 

هایپرکار مرسدس بنز و AMG به همراه خودروهای فرمول 1 این دو کمپانی در کشور انگلستان تولید می‌شود. انتظار می‌رود در دهه آینده میلادی نمونه کاملا برقی این خودرو با استفاده از فناوری‌های موجود در خودروهای فرمول E توسعه پیدا کند و در اواسط سال 2020 تا 2030 در معرض دید عموم قرار بگیرد.  14 مرداد 1397
4 نظر
5.00
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری