سرویس خبر
14 مرداد 1397 ساعت 08:50
0 نظر

 

تصاویر بی‌ام‌و X7 توسط پتنت‌های این شرکت آلمانی لو رفت

بی‌ام‌و در سال آینده از خودروی شاسی بلند X7 رونمایی می‌کند. به تازگی تصاویر این دستگاه به وسیله پتنت‌های بی‌ام‌و منتشر شده است.

تا به امروز با نمونه مفهومی و اولیه بی‌ام‌و X7 ملاقات کرده‌ایم و حال شاهد انتشار تصاویری از نمونه نهایی این خودرو هستیم. به تازگی وب‌سایت Motor1 در کشور برزیل موفق شده به فایل‌های پتنت بی‌ام‌و در این کشور دست پیدا کند. در ماه ژوئن سال جاری میلادی تصاویر پتنت بی‌ام‌و سری 8 گرن کوپه و کانورتیبل نیز توسط این منبع در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته بود. 

بی‌ام‌و X7 برای رقابت با محصولاتی مانند مرسدس بنز GLS توسعه پیدا می‌کند. تصاویری که به تازگی به اینترنت راه یافته‌اند به استفاده از جلوپنجره بزرگ مانند نسخه فیس‌لیفت بی‌ام‌و سری 7 در این خودرو اشاره می‌کنند. بر اساس این تصاویر طراحی چراغ‌های مورد استفاده در نمونه نهایی بی‌ام‌و X7 با نسخه مفهومی آن متفاوت است. این شرکت آلمانی در سال گذشته میلادی در نمایشگاه بینالمللی خودروی فرانکفورت از محصول مفهومی بی‌ام‌و X7 iPerformance رونمایی کرده بود. 

طراحی بی‌ام‌و X7 در مقایسه با بی‌ام‌و X5 متفاوت است و تنها با یک دستگاه با ابعاد بزرگ‌تر روبه‌رو نیستیم. در حال حاضر تصاویر سیاه و سفید این دستگاه به اینترنت راه پیدا کرده و انتظار می‌رود نسخه نهایی آن طراحی جذاب‌تری داشته باشد. در حالی که تصاویری از کابین این خودرو منتشر نشده، در گذشته شاهد انتشار تصاویر جاسوسی زیادی از فضای داخلی این خودرو در اینترنت بوده‌ایم. این خودرو از جدیدترین و بهترین سیستم سرگرمی بی‌ام‌و بهره می‌برد و به کیلومترشمار دیجیتال مشابه با بی‌ام‌و سری 8 مجهز شده است. 

این خودرو به لطف فاصله دو محور چرخ‌ 3.01 متری، فضای پای زیادی را در اختیار سرنشینان خود قرار می‌دهد. بی‌ام‌و X7 طولی برابر با 5.01 متر دارد و قادر به حمل 7 سرنشین است. انتظار می‌رود این خودرو وزنی نزدیک به 2300 کیلوگرم داشته باشد که البته این وزن با توجه به پکیج‌ها و موتورهای مورد استفاده در بی‌ام‌و X7 تغییر می‌کند. 

بر اساس گزارش‌ها محصول آینده بی‌ام‌و به جدیدترین موتور این شرکت مجهز می‌شود. این موتور 8 سیلندر حجمی برابر با 4.4 لیتر دارد و از توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد. بی‌ام‌و X7 دارای سیستم انتقال قدرت 8 سرعته اتوماتیک ZF و سیستم xDrive است. بیشتر موتورهای مورد استفاده در این خودرو با بی‌ام‌و X5 یکسان خواهد بود با این تفاوت که در اروپا این خودرو با موتور دیزلی نیز عرضه می‌شود. این احتمال وجود دارد که در آینده از نسخه هیبریدی و M بی‌ام‌و X7 نیز رونمایی شود.

مدیر عامل این شرکت آلمانی، هارالد کروگر اعلام کرده تولید انبوه این خودرو به صورت رسمی در اواخر سال جاری میلای آغاز می‌شود. انتظار می‌رود با این محصول در نمایشگاه خودروی لس آنجلس که در ماه دسامبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود، ملاقات کنیم.  14 مرداد 1397
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری