تست همراه اول

سرویس خبر
11 مرداد 1397 ساعت 13:00
1 نظر

 

کمپانی هوآوی، اپل را هم پشت سر گذاشت!

تازه‌ترین اطلاعات نشان می‌دهد که هوآوی در سه ماهه دوم سال 2018 موفق شده است اپل را پشت سر بگذارد و تعداد بیشتری از گوشی‌های هوشمند خود را در جهان به فروش برساند. سامسونگ همچنان در صدر است.

براساس تازه‌ترین اطلاعات منتشرشده توسط IDC کمپانی چینی هوآوی موفق شده است با فروش حدودا 54.2 میلیون دستگاه تلفن هوشمند در سه ماهه دوم سال 2018 کمپانی اپل را پشت سر بگذارد و در جایگاه دوم دنیا قرار گیرد.

در خلال این سه ماه که شامل بازه زمانی آوریل تا ژوئن می‌شود، کمپانی اپل توانسته است تعداد 41.3 میلیون آیفون را در سرتاسر جهان به فروش برساند. این غول تکنولوژی در سه ماهه مشابه در سال 2017 حدودا 41 میلیون آیفون فروخته بود و باتوجه به این اطلاعات تازه به نظر می‌رسد که نسبت به سال گذشته در زمان مشابه تنها مقدار اندکی رشد کرده باشد.

با توجه به گزارشی که IDC منتشر کرده است، سهم اپل از بازار موبایل در سه ماهه دوم 2018 معادل 12.1% بوده در حالی که سهم هوآوی 15.8% است. هوآوی توانسته است با افزایش 15.7 میلیون واحدی فروش در سه ماهه دوم 2018 نسبت به سه ماهه مشابه در سال 2017 سهم خود را از این بازار حدودا 41% افزایش دهد.

در این گزارش شاهد هستیم که کمپانی سامسونگ با فروش 71.5 میلیون واحد تلفن هوشمند و با در دست داشتن سهم 20.9 درصدی از بازار همچنان در صدر قرار دارد. همان‌طور که گفتیم هوآوی و اپل در جایگاه دوم و سوم هستند و پس از آن‌ها شیائومی و Oppo با فروش 31.9 و 29.4 میلیون دستگاه تلفن هوشمند رتبه‌های چهارم و پنجم را از آن خود کرده‌اند. Canalys، Strategy Analytics و HIS Market هم داده‌های مرتبطی منتشر کرده‌اند که اطلاعات گزارش IDC را در این زمینه مورد تأیید قرار می‌دهد.

IDC می‌گوید به طور کلی تعداد 342 میلیون واحد دستگاه تلفن هوشمند در خلال سه ماهه دوم سال 2018 در بازار به فروش رسیده است. در حالی که میزان فروش کلی در سه ماهه دوم سال 2017 حدودا 348.2 میلیون دستگاه بود و بدین ترتیب به نظر می‌رسد که امسال با کاهش 1.8 درصدی مواجه شده باشد.

میزان فروش گوشی‌های آیفون اپل در خلال سال‌های اخیر به تدریج کاهش یافته اما این سازنده توانسته است بیشترین میزان در میانگین قیمت فروش آیفون‌های خود را با فروش آیفون 10 از سال گذشته تجربه کند. اپل با فروش این مدل گران قیمت توانست 30 میلیارد دلار درآمد کسب کند و نرخ فروش خود را تا 20% افزایش دهد.

داده‌های IDC تنها کل گوشی‌های هوشمند فروخته شده را در بر می‌گیرد و براساس گزارش تازه آن هوآوی توانسته است با توجه به عرضه پرچمداران P20 و P20 Pro در بخش دستگاه‌های 600 تا 800 دلاری با افزایش چشمگیر مواجه شود.

البته ممکن است در خلال فصل‌های آینده شاهد تغییرات چشمگیری در این داده‌ها باشیم چراکه سه ماهه دوم معمولا از سه ماهه‌های کم درآمد با فروش پایین برای اپل به شمار می‌رود. چند ماه از عرضه پرچمداران آیفون موجود در بازار می‌گذرد و همین موضوع همواره باعث کاهش میزان فروش و محبوبیت‌شان می‌شود. وقتی دستگاه‌های تازه‌تر در پاییز معرفی و عرضه شوند، میزان فروش کلی آیفون‌ها هم افزایش می‌یابد و پیش بینی می‌شود که سه ماهه آخر سال 2018 و همچنین سه ماهه اول سال 2019 از پردرآمدترین فصل‌ها برای این سازنده باشد.

شایعه شده است که اپل قصد دارد با عرضه یک آیفون 6.1 اینچی با پنل LCD در اواخر سال 2018 و همچنین اوایل سال 2019 در بازار گوشی‌های هوشمند سطح بالا با قیمت منطقی و معقول با سایر سازندگان به رقابت بپردازد. گفته می‌شود که این گوشی از Face ID، صفحه نمایش لبه تا لبه و همان پردازنده‌ای که در مدل‌های گران قیمت مجهز به پنل نمایش OLED به کار می‌رود، بهره می‌برد.  11 مرداد 1397
1 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری