تست همراه اول

سرویس خبر
10 مرداد 1397 ساعت 11:55
3 نظر

 

نیسان خود را برای عرضه کیکس به بازار آماده می‌کند؛ توقف تولید نیسان جوک

شرکت نیسان قصد دارد کراس‌اوور کیکس را جایگزین جوک کند. در همین راستا تولید نیسان جوک در ایالات متحده آمریکا متوقف شده است.

نیسان به صورت رسمی خبر از توقف تولید نیسان جوک در ایالات متحده آمریکا داد. بر اساس گزارشی که به وسیله Automotive News در فضای مجازی منتشر شده است، علت توقف تولید این خودرو افت فروش آن در ماه‌های اخیر است. نیسان با توقف تولید این خودرو قصد ندارد بازار کراس‌اوورهای این کشور را ترک کند بلکه در آینده نزدیک فروش محصول جایگزین آن را در ایالات متحده آمریکا آغاز می‌کند.

نیسان کیکس در آینده نزدیک در ایالات متحده آمریکا عرضه می‌شود و به عنوان نماینده این شرکت ژاپنی در این سگمنت به فروش می‌رسد. نیسان به تازگی تولید 1 میلیون کراس‌اوور جوک در مدت زمان 8 سال را جشن گرفته است. در سال گذشته میلادی نیسان موفق به فروش 95 هزار جوک در کشورهای اروپایی شد.

در حالی که این خودرو به فروش تقریبا مناسبی در بازارهای اروپایی دست پیدا کرده است، در ایالات متحده آمریکا وضعیت مناسبی ندارد. در سال 2017 نیسان تنها موفق به فروش 10,157 نمونه جوک در بازار این کشور شد که در مقایسه با سال 2016 کاهش شدیدی را نشان می‌دهد. میزان فروش نیسان جوک در سال 2016 در ایالات متحده آمریکا برابر با 19,577 دستگاه بود.

نیسان کیکس هم اکنون در نمایشگاه‌های خودرو در کشور آمریکا حضور دارد و فروش آن از ماه ژوئن آغاز می‌شود. فروش مناسب این خودرو در بازارهای اروپایی باعث شد نیسان در اواسط ماه مه سال جاری میلادی از نسخه بروز شده این خودرو رونمایی کند. در این نسخه شاهد حضور تریم تیره برای کابین و طراحی جدید برای رینگ‌های خودرو هستیم، همچنین نیسان به صورت استاندارد برای این خودرو چراغ‌های مه‌شکن LED در نظر گرفته است.

در حالی که نیسان به صورت رسمی اعلام نکرده خودروی کیکس جایگزین جوک در بازار ایالات متحده آمریکا می‌شود، این خودرو به عنوان نماینده نیسان در بخش کراس‌اوورهای کوچک و اقتصادی در بازار این کشور حضور خواهد داشت. نیسان کیکس در مقایسه با جوک از طراحی متناسب‌تر و جذاب‌تری بهره می‌برد. این خودرو در تریم S قیمتی برابر با 17,990 دلار دارد که در این نمونه قدرت تولیدی موتور به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

بالاترین نسخه این خودرو تریم SR نام دارد که در این نمونه نیز قدرت به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. خریدار برای تصاحب این محصول باید هزینه‌ای برابر با 20,290 دلار به شرکت نیسان پرداخت کند. تا به امروز نیسان در رابطه با امکان تولید نسخه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک این خودرو اطلاعاتی را منتشر نکرده است. نیسان برای این محصول خود یک موتور 4 سیلندر با حجم 1.6 لیتر در نظر گرفته که قادر به تولید 125 اسب بخار قدرت و 156 نیوتون متر گشتاور است. قدرت تولیدی این موتور به وسیله گیربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.  10 مرداد 1397
3 نظر
4.38
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری