تست همراه اول

سرویس خبر
9 مرداد 1397 ساعت 12:00
5 نظر

 

مشخصات فنی پورشه تایکان اعلام شد؛ قدرتی بیشتر از 600 اسب بخار

پورشه تایکان اولین خودروی کاملا برقی این برند آلمانی محسوب می‌شود. به تازگی مشخصات فنی این خودرو در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

شرکت پورشه در سال 2015 از خودروی برقی Mission E رونمایی کرد. این کمپانی تصمیم دارد نمونه تجاری این خودرو را با نام تایکان در سال 2019 روانه بازار کند. در حالی که پورشه در گذشته خبر از تولید این خودرو در سال 2019 داده بود، مشخصات فنی آن را منتشر نکرده بود. امروز این سازنده مطرح در صنعت خودرو مشخصات فنی این محصول جذاب را اعلام کرده است.

بنابر اعلام پورشه اولین خودروی کاملا برقی این کمپانی به دو موتور الکتریکی مجهز می‌شود. یکی از این موتورها بر روی محور جلو و نمونه دوم بر روی محور پشتی این اتومبیل قرار می‌گیرد. این دو موتور در مجموع قدرتی بیش از 600 اسب بخار (440 کیلووات) را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

پورشه برای تامین انرژی این دو موتور برقی از باتری‌های لیتیوم یونی با ولتاژ بالا استفاده کرده است که به وسیله آن‌ها می‌توان تا مسافت 500 کیلومتر با پورشه تایکان رانندگی کرد. در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با مرجع آزمایش‌کننده این خودرو برای دستیابی به این ارقام منتشر نشده است.

این خودروی شرکت پورشه از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند. این فناوری به راننده اجازه می‌دهد در زمان اتمام شارژ باتری بتواند با مدت 15 دقیقه شارژ تا 400 کیلومتر با خودروی خود رانندگی کند. پورشه برای این خودرو شارژهای 800 ولتی در نظر گرفته است. پورشه تایکان از استاندارد CCS در اروپا و ایالات متحده آمریکا پشتیبانی می‌کند و در کشورهای ژاپن و چین استانداردهای محلی برای شارژ این خودرو در نظر گرفته می‌شود.

پورشه تایکان علاوه بر اینکه اولین خودروی کاملا برقی این کمپانی آلمانی محسوب می‌شود، عملکرد فنی بی‌نظیری را نیز از خود به نمایش می‌گذارد. بنابر اعلام پورشه سرعت این خودرو در کمتر از 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. راننده پورشه تایکان می‌تواند در کمتر از 12 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

این برند آلمانی اطلاعات دیگری را نیز در رابطه با پورشه تایکان منتشر کرده است. بر اساس پیش بینی این شرکت هر ساله نزدیک به 20 هزار پورشه تایکان تولید و در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. این میزان تولید برابر با دو سوم تولید سالانه پورشه 911 است. نمونه اولیه این خودرو تا به امروز توسط 60 راننده و از سوی شرکت سازنده نزدیک به 40 هزار کیلومتر مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته است.  انتظار می‌رود پورشه تایکان قبل از ورود به بازار نزدیک به میلیون‌ها کیلومتر مورد آزمایش قرار بگیرد.  9 مرداد 1397
5 نظر
4.89
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری