تست همراه اول

سرویس خبر
3 مرداد 1397 ساعت 13:50
2 نظر

 

حذف بریدگی از گوشی‌های هوآوی و جایگزینی آن با یک حفره کوچک درون نمایشگر

شرکت چینی هوآوی در حال توسعه گوشی‌هوشمند جدیدی است که مانند اسنشال فون در بالای نمایشگر خود یک حفره دارد؛ درون این حفره دوربین سلفی جای خواهد گرفت.

شرکت هوآوی، گوشی‌های پرچمدار اخیر خود یعنی Huawei P20 و Huawei Nova 3 را با بریدگی در بالای نمایشگر ارائه داده است؛ با اعمال بریدگی در بالای صفحه‌نمایش، سازندگان می‌توانند حاشیه‌ی بالای نمایشگر را حذف نموده و بدین شکل فضای قابل استفاده صفحه‌نمایش را افزایش دهند. همین موضوع باعث می‌شود تا بخش بیشتری از پنل جلوی گوشی به نمایشگر اختصاص پیدا نماید. با این‌حال به‌نظر می‌رسد سازنده چینی، درنظر دارد تا روند دیگری را برای گوشی‌های هوشمند آینده خود در پیش بگیرد و آن اعمال یک حفره کوچک درون نمایشگر است؛ بدین شکل، می‌توان دوربین سلفی را در جلوی گوشی جای داد. با حذف Notch و جای‌گزینی آن با یک حفره درون صفحه‌نمایش، بلندگوی مخاطب و سنسورهای ضروری به حاشیه‌ی نازکی در بالای صفحه‌نمایش منتقل می‌شوند.

با این تغییرات، می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های آینده هوآوی نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه بالایی داشته باشند؛ به عبارت بهتر، فضای بیشتری از پنل جلوی گوشی به صفحه‌نمایش اختصاص خواهد یافت. شایعه شده است که اولین گوشی هوآوی با چنین طراحی در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی عرضه خواهد شد و به نمایشگری 6.39 اینچی از نوع LCD مجهز شده است. با اینکه در ظاهر ایده‌ی هوآوی نوآورانه است، استفاده از چنین طراحی باعث خواهد شد تا گوشی‌های جدید هوآوی به اسنشال فون PH-1 شباهت داشته باشند. نموداری که توسط خبرگزاری ETNews منتشر شده است، چنین طراحی را به نمایش می‌گذارد. هنوز مشخص نیست ایده‌ی جدید هوآوی برای افزایش نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه در محصولات جدیدش تا چه اندازه مورد استقبال خریداران قرار بگیرد؛ با این‌حال، افرادی که از بریدگی بالای نمایشگر (Notch) به دلیل اشغال بخشی از نمایشگر رضایت ندارد اما با یک حفره کوچک در بالای صفحه‌نمایش کنار می‌آیند، احتمالا به گوشی‌های جدید هوآوی جذب خواهند شد. 

با وجود این ایده، برخی سازندگان به روش دیگری موفق شده‌اند تا گوشی‌های تمام‌صفحه و بدون بریدگی ارائه دهند؛ به عنوان مثال، Vivo و OPPO پرچمداران جدیدی را معرفی کرده‌اند که هیچ بریدگی یا حاشیه‌ای در بالای نمایشگر خود ندارد. در گوشی‌های جدید این دو سازنده، دوربین سلفی در داخل قاب گوشی مخفی شده است و هنگامی‌که بخواهید عکس بگیرید، دوربین سلفی خارج می‌شود و سپس مخفی خواهد شد. به عنوان مثال در گوشی OPPO Find X که یکی از نوآورانه‌ترین و جذاب‌ترین گوشی‌های امسال است، شرکت سازنده دوربین اصلی و سلفی را روی یک لایه کشویی سوار نموده که در هنگام نیاز به ثبت عکس، ظاهر می‌شوند. البته برخی شرکت‌ها در حال توسعه سنسوری هستند که بتواند درون نمایشگر مخفی شود و در هنگام نیاز، به عکاسی بپردازد؛ با این‌حال ممکن است مدت زمان زیادی تا عرضه این گوشی‌ها باقی مانده باشد. 

اسنشال فون از جمله اولین گوشی‌هایی بود که با بریدگی در بالای نمایشگر ارائه شد و این روند را آیفون 10 اپل با معرفی Notch ادامه داد؛ سپس هوآوی نیز گوشی پرچمدار P20 را با چنین طراحی ارائه داد و ال‌جی و وان‌پلاس به تبعیت از سازندگان دیگر پرچمداران LG G7 ThinQ و OnePlus 6 را با چنین طراحی روانه بازار نمودند. با این‌حال، فعلا سامسونگ به این طراحی تمایلی نشان نداده است.   3 مرداد 1397
2 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری