تست همراه اول

سرویس خبر
31 تیر 1397 ساعت 15:10
0 نظر

 

احتمال استفاده از پنل خورشیدی در نسل آینده هیوندای سوناتا!

هیوندای در حال توسعه نسل آینده خودروی محبوب سوناتا است. تصاویر جاسوسی جدید این خودرو به حضور پنل خورشیدی اشاره می‌کند.

به تازگی نمونه اولیه نسل آینده هیوندای سوناتا در خیابان‌های کره جنوبی توسط عکاسان شکار شده است. انتشار این تصاویر به اندازه کافی می‌تواند برای طرفداران این برند هیجان‌انگیز باشد با این حال نکته جذاب در رابطه با این تصاویر، حضور پنل‌های خورشیدی بر روی سقف آن است. تصاویر جدید این خودرو به وسیله The Korean Car Blog منتشر شده است. 

خودروی موجود در این تصاویر به خوبی توسط پوشش‌های مشکی رنگ پوشانده شده است. با این حال بخشی از سقف این خودرو قابل مشاهده است. در این بخش شاهد حضور پنل خورشیدی هستیم. تا به امروز شاهد تولید و عرضه برخی از محصولات با سقف مجهز به پنل خورشیدی بوده‌ایم. در این میان می‌توان به تویوتا پریوس تولید سال 2010 در کشور ژاپن اشاره کرد. علاوه بر این خودرو، تویوتا پریوس پرایم نیز می‌توانست به این پنل مجهز شود. 

پنل خورشیدی در تویوتا پریوس برای تامین برق مورد نیاز تجهیزات این خودرو و همچنین شارژ باتری لیتیوم یونی آن مورد استفاده قرار می‌گرفت. علاوه بر این موضوع پنل‌های خورشیدی مورد استفاده در تویوتا پریوس قادر به تامین انرژی مورد نیاز برای طی کردن  مسافتی برابر با 6 کیلومتر به صورت روزانه بودند.

در صورتی‌ که هیوندای تصمیم به استفاده از پنل خورشیدی در نسل آینده سوناتا داشته باشد، به احتمال زیاد شاهد حضور این فناوری در بالاترین تریم هیبریدی و یا پلاگین هیبریدی آن خواهیم بود. در حال حاضر نمی‌توان در رابطه با میزان انرژی تولیدی به وسیله این پنل خورشیدی اظهار نظر دقیقی کرد. بر اساس این تصاویر هیوندای از پنل بسیار بزرگتری در مقایسه با تویوتا پریوس در نسل آینده سوناتا استفاده کرده است. 

هیوندای در نسل آینده سوناتا علاوه بر سقف جدید، از زبان طراحی جدید خود نیز استفاده می‌کند. این خودرو بر اساس زبان طراحی خودروی مفهومی هیوندای Le Fil Rouge توسعه پیدا می‌کند. در حالی که هم اکنون اطلاعات رسمی در رابطه با این خودرو توسط شرکت هیوندای منتشر نشده، این احتمال وجود دارد که سوناتا جدید از طراحی مشابه با مدل 2019 هیوندای i40 برای بازارهای اروپایی بهره ببرد. نسل آینده هیوندای سوناتا به موتورهای جدید و بهبودیافته مجهز می‌شود که در این میان می‌توان به موتور 4 سیلندر با حجم 2.0 لیتر به همراه گیربکس CVT اشاره کرد.  31 تیر 1397
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری