تست همراه اول

سرویس خبر
31 تیر 1397 ساعت 12:50
0 نظر

 

تا سال 2030 تمامی خودروهای سری M بی‌ام‌و برقی می‌شوند

بی‌ام‌و محصولات قدرتمند خود را با برند M روانه بازار می‌کند. این شرکت اعلام کرده تمامی این محصولات تا سال 2030 برقی می‌شوند.

شرکت‌ مرسدس بنز با همکاری AMG فرآیند تولید خودروهای برقی را آغاز کرده که برای مثال می‌توان به خودروی CLS 53 اشاره کرد. پس از این اقدام شرکت مرسدس بنز، رقیب هموطن آن یعنی بی‌ام‌و نیز به دنبال استفاده از چنین استراتژی برای محصولات سری M خود است. 

مدیر بخش حودروهای M بی‌ام‌و، Frank van Meel در کنفرانس خبری خود در اسپانیا به اهالی رسانه اعلام کرد تمامی خودروهای سری M این کمپانی تا پایان دهه آینده میلادی برقی می‌شوند. بر اساس گزارشی که از سوی Car and Driver منتشر شده، مدیر بخش M بی‌ام‌و به این نکته اشاره کرده که برای تولید خودروهای برقی این سری نیاز به یک فرآیند “قدم به قدم” است. Frank van Meel در رابطه با زمان عرضه اولین خودروی برقی سری M اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است با این حال اعلام کرده زمانبندی از اهمیت بالایی برای این کمپانی برخوردار است. 

مدیر بخش M کمپانی بی‌ام‌و از قطعات مورد استفاده در نسل کنونی خودروهای برقی انتقاد کرده است و آن‌ها را بسیار سنگین می‌داند. این موضوع در رابطه با محصولات آینده بی‌ام‌و صادق نیست. این شرکت آلمانی خودروهای آینده خود را به قطعات مناسب‌تری مجهز می‌کند. این کمپانی برای کاهش وزن خودروهای الکتریکی خود تصمیم دارد از یک روش خلاقانه استفاده کند. بی‌ام‌و موتور، جعبه دنده و قطعات الکتریکی را در یک واحد در کنار یکدیگر قرار می‌دهد تا وزن نهایی آن‌ها کاهش پیدا کند. 

در حالی که شاید طرفداران خودروهای سری M از این اقدام بی‌ام‌و ناخوشایند باشند، van Meel اعلام کرده در محصولی مانند بی‌ام‌و M3 از موتورهای 4 سیلندر و 6 سیلندر خطی توربوشارژر (موجود در نسل کنونی) استفاده می‌شود. مدیر بخش سری M بی‌ام‌و اعلام کرده خودروهای تولید شده توسط این بخش بدون توجه به موتور و قطعات مورد استفاده در آن، طرفداران خود را راضی نگه می‌دارد. 

آقای van Meel در رابطه با امکان تولید یک خودروی کاملا برقی از سری M اظهار نظری نکرده است. با این حال در گذشته بی‌ام‌و اعلام کرده بود که قادر به استفاده از سه موتور برقی در محصولات آینده خود است. هر یک از این موتورهای برقی می‌توانند بیش از 268 اسب بخار قدرت تولید کنند. با توجه به این موضوع خودروی توسعه یافته با این سیستم قدرتی نزدیک به 804 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. بی‌ام‌و ادعا کرده سرعت چنین محصولی در کمتر از 3 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. 

در نهایت Frank van Meel اعلام کرده نسل آینده بی‌ام‌و M3 و بی‌ام‌و M4 به سیستم چهار چرخ محرک مورد استفاده در بی‌ام‌و M5 مجهز نمی‌شوند. در این محصولات مانند نسل کنونی آن‌ها قدرت تولیدی موتور به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. لازم به ذکر است؛ مدیر بخش M بی‌ام‌و به این نکته اشاره کرده که برنامه‌های این کمپانی در رابطه با این محصولات می‌تواند در آینده تغییر کند.  31 تیر 1397
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری