تست همراه اول

سرویس خبر
30 تیر 1397 ساعت 16:35
1 نظر

 

رندرهای مدل 2019 مرسدس بنز GLA منتشر شد

در ماه‌های آینده با نسل جدید مرسدس بنز GLA ملاقات خواهیم کرد. به تازگی رندرهای این خودرو بر اساس تصاویر جاسوسی آن در اینترنت منتشر شده است.

به نظر می‌رسد در آینده رقیب جدیدی برای بی‌ام‌و X2 و لکسوس UX روانه بازار شود. مدل 2019 مرسدس بنز GLA برای حضور در بخش خودروهای کراس‌اوور کوچک لوکس در حال توسعه است. نسل جدید این خودرو مراحل پایانی توسعه خود را طی می‌کند. تا به امروز شاهد انتشار تصاویری جاسوسی زیادی از این خودرو در فضای مجازی بوده‌ایم. به تازگی رندرهایی از این خودرو با استفاده از تصاویر جاسوسی آن در اینترنت منتشر شده است. 

طراحی مدل 2019 مرسدس بنز GLA شباهت زیادی به مرسدس بنز کلاس A دارد، البته این خودرو از ابعاد بزرگتری بهره می‌برد. بر اساس تصاویری که از نمونه آزمایشی این خودرو منتشر شده بود، مرسدس بنز توانسته خودروهای کلاس A خود را به یک کراس‌اوور تبدیل کند. به احتمال زیاد این شرکت آلمانی برای طراحی کابین نسل جدید GLA نیز از نمونه هاچ‌بک کلاس A الهام گرفته است. با این حال مرسدس بنز GLA و کلاس A تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. 

اقتصادی‌ترین کراس‌اوور شرکت مرسدس بنز به موتورهای مورد استفاده در خودروهای کلاس A مجهز می‌شود. مرسدس بنز موتور دیزل جدید خود را یکی از بهترین نمونه‌ها در بازار می‌داند. این موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر با همکاری شرکت رنو توسعه یافته است و می‌تواند 114 اسب بخار (85 کیلووات) قدرت و 260 نیوتون متر گشتاور تولید کند. این موتور در مرسدس بنز GLA 180d مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اگر شایعات حقیقت داشته باشند، این خودرو در نمونه‌های مشابه با مرسدس بنز A200d و A220d نیز روانه بازار می‌شود. این مدل‌ها به موتور 2.0 لیتری دیزلی مجهز می‌شوند که قادر به تولید 148 و 187 اسب بخار قدرت است. علاوه بر نمونه‌های دیزلی، مرسدس بنز GLA در نسخه‌هایی مجهز به موتورهای بنزینی نیز به بازار عرضه می‌شوند. 

این کراس‌اوور در نمونه‌های بنزینی به موتورهای مورد استفاده در خودروهای کلاس A مجهز می‌شوند. این موتورها شامل یک موتور 1.3 لیتری با امکان تولید 107 اسب بخار، 134 اسب بخار و 161 اسب بخار قدرت است. موتور دیگر دارای حجم 2.0 لیتر است که می‌تواند 187 و 221 اسب بخار قدرت تولید کند. مرسدس بنز GLA در نسخه‌ای مشابه با خودروی A35 نیز روانه بازار می‌شود. این خودرو از موتور 300 اسب بخاری بهره می‌برد. 

انتظار می‌رود این خودرو در بالاترین نسخه خود با نام GLA 45 به بازار عرضه شود و موتور مورد استفاده در آن قادر به تولید 400 اسب بخار قدرت باشد. در حال حاضر این خودرو تنها در یک سبک طراحی بدنه به بازار عرضه می‌شود با این وجود نسل آینده آن به احتمال زیاد در نسخه کوپه نیز در دسترس خریداران قرار می‌گیرد. در صورت معرفی نسخه کوپه مرسدس  بنز GLA شاهد رقابت جذابی در این بخش از بازار خواهیم بود.

در صورتی که این شرکت آلمانی قصد عرضه نسخه کوپه مرسدس بنز GLA را داشته باشد، در آینده نزدیک با آن ملاقات نخواهیم کرد و از این خودرو پس از معرفی نمونه عادی آن رونمایی می‌شود. انتظار می‌رود نمونه استاندارد نسل آینده مرسدس بنز GLA در اواخر سال جاری میلادی و یا اوایل سال آینده به صورت معرفی شود.  30 تیر 1397
1 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری