تست همراه اول

سرویس خبر
29 تیر 1397 ساعت 14:00
1 نظر

 

خودروی سرقتی آستون مارتین DB5 جیمز باند در خاورمیانه پیدا شد!

نزدیک به 20 سال پیش یکی از خودروهایی که در فیلم جیمز باند حضور داشت، دزدیده شد. به تازگی اعلام شده این خودرو در خاورمیانه حضور دارد.

در سال 1964 شان کانری در فیلم پنجه طلایی (یکی از نسخه‌های فیلم جیمز باند) از خودروی استون مارتین DB5 استفاده می‌کرد. نزدیک به 20 سال پیش این خودرو از انبار یک فرودگاه در فلوریدا به سرقت رفت. در سال 1997 تا به امروز اطلاعاتی از این خودرو وجود نداشت. با این حال به تازگی گزارشی از سوی Auto Classic در رابطه با این اتومبیل منتشر شده است.

بر اساس این گزارش خودروی سرقتی آستون مارتین DB5 جیمز باند در خاورمیانه پیدا شده است البته هنوز محل دقیق قرارگیری آن مشخص نیست. این اطلاعات توسط شرکت Art Recovery International در اختیار Auto Classic قرار گرفته است. گفته می‌شود ارزش این خودرو به 13 میلیون دلار می‌رسد و ظاهرا برای فردی که اطلاعاتی دقیقی از این خودرو را در اختیار این شرکت قرار دهد هدیه‌ای شش رقمی در نظر گرفته شده است.

Christopher A Marinello، مدیر اجرایی شرکت Art Recovery International اعلام کرده اطلاعات دقیقی در اختیار آن‌ها قرار گرفته است با این حال باید بر روی آن تحقیقات بیشتری انجام دهند. Marinello گفته است:

می‌خواهیم به جامعه کلکسیونرهای خودرو و مکانیک‌ها این پیام را بدهیم که ما در رابطه با پیدا کردن خودروی استون مارتین DB5 بسیار جدی هستیم. از آن‌جایی که تعداد زیادی خودروی استون مارتین در سراسر دنیا وجود دارد، ما باید دنبال محصولی با شماره شاسی DP/216/1 باشیم. این خودرو بسیار خاص است. به احتمال زیاد این اتومبیل در منطقه خاورمیانه قرار دارد و به همین دلیل ما باید شماره شاسی این محصولات را در خاورمیانه مورد بررسی قرار دهیم تا خودروی مورد نظر خود را پیدا کنیم.

پس از پایان فیلم‌برداری فیلم پنجه طلایی، کلکسیونری با نام Richard D Losee خودروی استون مارتین DB5 مورد استفاده در این فیلم از مجموعه جیمز باند را با مبلغ 12 هزار دلار از شرکت سازنده آن خریداری کرد. در سال 1986 این خودرو با مبلغ 250 هزار دلار در اختیار تاجری، Anthony Pugliese III قرار گرفت. این خودرو تا سال 1997 در انبار فرودگاه Boca Raton نگهداری می‌شد.

در سال 1997 افراد ناشناسی این خودروی محبوب را مورد سرقت قرار دادند. این نمونه از استون مارتین DB5 به علت حضور در فیلم جیمز باند دارای ویژگی‌های خاصی بود. این خودرو از اسلحه، تیغ لاستیک و منبع منتشرکننده دود و آب بهره می‌برد. در فیلم جیمز باند دو نمونه استون مارتین DB5 حضور داشتند که یکی از آن‌ها در سال 2010 به یک کلکسیونر با قیمت 4.1 میلیون دلار فروخته شد.  29 تیر 1397
1 نظر
4.80
  10 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری