جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
29 تیر 1397 ساعت 12:00
0 نظر

 

نسل جدید رنو مگان RS تروفی معرفی شد

شرکت رنو از یک نسخه قدرتمند رنو مگان رونمایی کرد. رنو مگان RS تروفی به موتوری با امکان تولید 296 اسب بخار قدرت مجهز شده است.

در سال گذشته میلادی شرکت رنو به صورت رسمی نسل جدید مگان RS را معرفی کرد. در زمان معرفی، این شرکت فرانسوی به این نکته اشاره داشت که در سال 2018 از نسخه قوی‌تر این خودرو تحت نام RS تروفی رونمایی می‌کند. حال این برند از مگان RS تروفی پرده‌برداری کرده است.

در این خودرو از موتور 4 سیلندر 1.8 لیتری استفاده شده که از توربوشارژر بهره می‌برد. این موتور قدرتی برابر با 296 اسب بخار تولید می‌کند. موتور مورد استفاده در مگان RS قدرتی برابر با 276 اسب بخار دارد. علاوه بر قدرت، گشتاور موتور این نمونه در مقایسه با مگان RS نیز افزایش یافته است. موتور مگان RS تروفی گشتاوری برابر با 400 نیوتون متر دارد در حالی که گشتاور موتور مگان RS برابر با 390 نیوتون متر است.

این خودرو در دو نسخه مجهز به جعبه دنده دستی و اتوماتیک در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. موتور نمونه دستی گشتاوری برابر با 400 نیوتون متر دارد و گشتاور موتور نسخه مجهز به گیربکس خودکار دو کلاچه برابر با 420 نیوتون متر است. این خودرو علاوه بر تقویت موتور بهبودهای دیگری را نیز تجربه کرده است.

رنو مگان RS تروفی در مقایسه با نمونه عادی از سیستم تعلیقی سفت‌تری بهره می‌برد تا لذت رانندگی آن افزایش پیدا کند. این خودروی فرانسوی به رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی و لاستیک‌های بریجستون Potenza S001 مجهز شده است. رنو قصد دارد از سال آینده میلادی به صورت سفارشی این خودرو را با رینگ‌های مخصوص 19 اینچی روانه بازار کند که وزن هر یک از آن‌ها 2 کیلوگرم کمتر از نمونه کنونی است. در این نسخه از لاستیک‌های بریجستون Potenza S007 استفاده می‌شود.

رنو موفق شده وزن ترمزهای مورد استفاده در مگان RS تروفی را به میزان 1.8 کیلوگرم کاهش دهد. این ترمزها دارای کالیپر قرمز رنگ برمبو هستند. این خودرو از شاسی Cup بهره می‌برد  که  جذب بیشتر ضربات تا 25 درصد را در مقایسه با شاسی Sport مگان RS در پی دارد. در این محصول شرکت رنو قدرت تولیدی موتور به چهار چرخ منتقل می‌شود.

راننده می‌تواند به صورت سفارشی صندلی‌های Recaro را برای خودرو خود تهیه کند که طراحی آن در مقایسه با نسل گذشته به‌روزرسانی شده و بهبودهایی را تجربه کرده است. این صندلی‌ها در مقایسه با صندلی‌های استاندارد رنو مگان RS تروفی 20 میلی‌متر ارتفاع نشستن سرنشینان را کاهش می‌دهد که حس اسپرت‌تری را به او منتقل می‌کند.

رنو در رابطه با عملکرد نمونه مجهز به گیربکس دستی اطلاعاتی را منتشر کرده است. سرعت این خودرو در مدت زمان 5.7 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو برابر با 260 کیلومتر بر ساعت است که در مقایسه با حداکثر سرعت 254 کیلومتر بر ساعتی نمونه عادی پیشرفت کرده است.

سرعت این خودروی 1419 کیلوگرمی با دنده 3 در مدت زمان 3.1 ثانیه از 80 به 120 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. انتظار می‌رود نمونه مجهز به گیربکس خودکار دو کلاچه عملکرد بهتری داشته باشد و راننده را سریع‌تر به مقصد برساند. رنو مگان RS تروفی از اواخر سال جاری میلادی در بازارهای اروپایی برای خرید در دسترس خواهد بود.

  29 تیر 1397
0 نظر
5.00
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری