تست همراه اول

سرویس خبر
27 تیر 1397 ساعت 15:35
6 نظر

 

آیا رم‌های جدید سامسونگ، آیفون‌های بعدی اپل را سریع‌تر می‎کند؟

سامسونگ تراشه‌های رم جدیدی را توسعه داده است که 1.5 برابر سریع‌تر از رم‌های فعلی گوشی‌های هوشمند هستند و ممکن است در آیفون‌های بعدی اپل مورد استفاده قرار بگیرند.

شرکت سامسونگ ماژول‌های رم جدیدی را برای گوشی‌های هوشمند توسعه داده‌ است که 1.5 برابر سریع‌تر از رم‌های فعلی موجود در بازار هستند.

این تراشه رم جدید 8 گیگابایتی از نوع LPDDR5 است و می‌تواند به سرعت انتقال داده‌ای تا 6400 Mbps برسد؛ به این معنی که 51 گیگابایت فایل را تنها در 1 ثانیه منتقل می‌کند.

تراشه‌های رم جدید LPDDR5 سامسونگ علاوه بر داشتن سرعت بیشتر، از مصرف کمتری برخوردارند. این رم‌ها از ویژگی جدیدی به نام Deep Sleep برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی بهره می‌برند که در مقایسه با حالت استندبای رم‌های LPDDR4X تا 50 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

بی شک اولین شرکتی که از این رم‌های جدید در محصولات خود استفاده می‌کند سامسونگ است ولی نباید فراموش کرد که سامسونگ حافظه رم آیفون‌های اپل را نیز تولید می‌کند؛ به همین خاطر ممکن است در آینده شاهد استفاده از رم‌های LPDDR5 سامسونگ در گوشی‌های اپل باشیم.

شما چه نظری در این مورد دارید؟ فکر می‌کنید سامسونگ تراشه‌های رم جدید خود را در اختیار اپل می‌گذارد یا آنها را فقط برای گوشی‌های گلکسی نگه می‌دارد.  27 تیر 1397
6 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری