سرویس خبر
27 تیر 1397 ساعت 13:00
0 نظر

 

احتمال عرضه نمونه کاملا برقی XC60 از سوی ولوو

به تازگی ولوو نام‌های تجاری جدیدی را به نام خود ثبت کرده است که احتمال معرفی نمونه برقی XC60 را افزایش دهد.

بر اساس نام‌های تجاری که شرکت سوئدی ولوو به تازگی به ثبت رسانده است، این برند در حال توسعه حداقل دو نمونه برقی از خودروی شاسی بلند XC60 است. این محصولات در حال حاضر با نام‌های B4 AWD و B5 AWD شناخته می‌شوند. ولوو هم‌اکنون موتور محصولات خود را با حروف D و T توسعه می‌دهد. محصولات دیزلی این شرکت دارای نام‌های D5 ،D4 و یا D6 هستند و خودروهای بنزینی با نام‌های T5 و T6 توسعه پیدا می‌کنند. محصولات هیبریدی این برند سوئدی با نام T8 شناخته می‌شوند. در سال‌های اخیر این شرکت سوئدی محصولی را با حرف B توسعه نداده است. 

اخیرا گزارشی از سوی Swedespeed منتشر شده که به این‌ موضوع اشاره می‌کند که ولوو در گذشته از موتورهایی با حرف B استفاده کرده است. برای مثال این شرکت در سال 1944 موتور B4B را توسعه داد و همچنین در دهه 60 و 70 میلادی تمامی محصولاتی که این برند در ایالات متحده آمریکا عرضه کرد دارای موتور B18 بودند. در این موتورها از حرف B به منظور نمایش کلمه Bensin استفاده می‌شد و برای موتورهای بنزینی این شرکت مورد استفاده قرار می‌گرفت. در سال 2010 ولوو تصمیم گرفت موتورهای بنزینی خود را حرف T توسعه دهد. 

ولوو برنامه‌های زیادی برای خودروهای برقی دارد. در آینده نزدیک این شرکت تمامی محصولات خود را با سیستم هیبریدی و یا به صورت کاملا برقی روانه بازار می‌کند. این احتمال وجود دارد که B نشان‌دهنده کلمه باتری باشد و به نسخه کاملا برقی ولوو XC60 اشاره کند. در حال حاضر نمی‌توان در رابطه با طراحی و یا سیستم‌های برقی مورد استفاده در این خودرو اظهار نظر قطعی کرد. در گذشته ولوو اعلام کرده بود که نسل آینده XC90 فاقد موتور دیزلی است، بنابراین احتمال حذف این موتور از نسل آینده ولوو XC60 نیز وجود دارد.  27 تیر 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری