سرویس خبر
26 تیر 1397 ساعت 12:45
0 نظر

 

رشد بالای فروش خودروهای برقی بی‌ام‌و در بازار جهانی

بی‌ام‌و تا به امروز چندین خودروی برقی را روانه بازار کرده است. بر اساس گزارشی جدید فروش خودروهای برقی این شرکت افزایش داشته است.

فروش خودروهای برقی شرکت آلمانی بی‌ام‌و در سال‌های اخیر با رشد بالایی مواجه بوده است. بنابر گزارشی که به تازگی توسط بی‌ام‌و بلاگ منتشر شده است، فروش محصولات برقی بی‌ام‌و در ماه گذشته میلادی در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته رشدی برابر با 47.6 درصد داشته است. در ماه گذشته بی‌ام‌و موفق به فروش 13,806 خودروی برقی شامل محصولات سری i و مینی شده است. 

در حالی که فروش خودروهای برقی بی‌ام‌و با رشد همراه بوده است، مقدار کمی از فروش کلی این کمپانی که ماهانه بیش از 200 هزار خودرو است را تشکیل می‌دهد. به نظر می‌رسد آمار فروش خودروهای برقی بی‌ام‌و در آینده تغییرات زیادی را تجربه کند. بر اساس گفته یکی از اعضای هیئت مدیره بی‌ام‌و، Oliver Zipse این شرکت آلمانی پیش‌بینی می‌کند تا سال 2025 نزدیک به 25 درصد خودروهای فروخته شده آن برقی و یا هیبریدی باشد. 

با توجه به آمار فروش کنونی این شرکت، بی‌ام‌و به دنبال فروش ماهانه بیش از 50 هزار خودروی برقی است. این برند آلمانی در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری زیادی بر روی خودروهای برقی، هیبریدی و تکنولوژی‌ها مربوط به آن انجام داده است که برای مثال می‌توان به قرارداد 5 میلیارد دلاری آن با یک شرکت چینی برای تامین باتری اشاره کرد. 

بی‌ام‌و قصد دارد تا 7 سال آینده دارای 25 خودروی برقی در سبد محصولات خود باشد. این دستگاه‌ها بر اساس نسل پنجم پلتفرم منعطف این کمپانی توسعه پیدا می‌کنند. این پلتفرم به بی‌ام‌و اجازه می‌دهد انواع خودروهای مختلف شامل هاچ‌بک، سدان و شاسی بلند را در نمونه برقی و یا هیبریدی روانه بازار کند. 

در حال حاضر تقاضا برای خودروهای برقی و هیبریدی در کالیفرنیا بسیار بالاست با این حال میزان فروش این محصولات در شش ماه اول سال جاری میلادی در ایالات متحده آمریکا رشدی 51.3 درصدی را تجربه کرده است. یکی از کشورهایی که خودروهای برقی بی‌ام‌و در آن فروش بالایی دارد، نروژ است. در این کشور از هر چهار خودروی فروخته شده با برند بی‌ام‌و، سه عدد الکتریکی است. در سایر بازارهای بزرگ در سراسر جهان مانند چین و انگلستان نیز فروش خودروهای برقی با رشد همراه بوده است. با توجه به این آمارها بی‌ام‌و به راحتی می‌تواند تا سال 2025 به اهداف خود دست پیدا کند.  26 تیر 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری