جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
25 تیر 1397 ساعت 12:35
0 نظر

 

پایان حکمرانی تسلا در بازار خودروهای برقی در آینده نزدیک!

در حالی که تسلا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای برقی در جهان محسوب می‌شود، تحقیقی جدید به شکست آن در برابر شرکت‌های اروپایی اشاره می‌کند.

در سال‌های اخیر شرکت تسلا در بخش خودروهای برقی لوکس حکمرانی کرده است و توانسته این صنعت را به سمت جلو حرکت دهد. اگر چه تسلا نقش موثری در این بخش از صنعت خودرو دارد ولی به نظر می‌رسد در آینده با شکست سنگینی از سوی رقیبان اروپایی خود مواجه می‌شود. 

بر اساس تحقیق جدیدی که به تازگی توسط شرکت PA Consulting صورت گرفته و بلومبرگ آن را منتشر کرده است، تسلا در سال 2019 بیشترین فروش را در بخش خودروهای برقی نصیب خود می‌کند. با این حال انتظار می‌رود در دو سال آینده شرکت‌های فعال در صنعت خودرو محصولات برقی خود را روانه بازار کنند که این موضوع باعث می‌شود تسلا تبدیل هفتمین شرکت در زمینه فروش خودروهای برقی در جهان شود. 

بر اساس تحقیق صورت گرفته شرکت دایملر در سال 2021 این بخش از بازار را رهبری می‌کند. در رده‌های بعدی پس از دایملر به ترتیب شرکت‌های بی‌ام‌و، اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی، فولکس واگن، ولوو، تویوتا و تسلا قرار می‌گیرند. این پیش بینی بر اساس استراتژی شرکت‌ها، تکنولوژی باتری‌ها، فرهنگ، شبکه تامین‌کننده قطعات، همکاری‌ها و عملکرد مالی صورت گرفته است. 

برخلاف تسلا بقیه شرکت‌های فعال در زمینه خودروهای الکتریکی برای سرعت بخشیدن به تولیدات خود در این بخش، یک زنجیره برای تامین قطعات مورد نیاز خود ایجاد کرده‌اند. یکی دیگر از دلایلی که باعث پیروزی شرکت‌های اروپایی در این بخش از بازار می‌شود، مربوط به تجربه بالای آن‌ها در زمینه تولید انبوه است. تسلا در این زمینه تجربه کمی دارد به گونه‌ای که در تولید انبوه تسلا مدل 3 چندین بار با مشکل مواجه شده است. 

در حالی که خودروهای تسلا مدل S و مدل X در سال‌های اخیر فروش بالایی را در بازار تجربه کرده‌اند، باید به این موضوع نیز اشاره کرد که تولید آن‌ها محدود بوده است. همین موضوع باعث می‌شود شرکت‌های مطرح در صنعت خودرو با تولید دستگاه‌های بیشتر در مدت زمان کوتاه‌تر به پیروزی در برابر تسلا دست پیدا کنند. انتظار می‌رود تسلا برای رفع مشکلات خود در زمینه تولید انبوه خودرو حداقل به 5 سال زمان نیاز داشته باشد.  25 تیر 1397
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری