سرویس خبر
25 تیر 1397 ساعت 12:10
0 نظر

 

سرمایه‌گذاری 5 میلیارد دلاری بی‌ام‌و روی خودروهای برقی

در سال‌های اخیر شرکت‌های زیادی مشغول به تولید خودروهای برقی شده‌اند. بی‌ام‌و یکی از کمپانی‌ها بوده که به تازگی وظیفه تامین باتری‌های مورد نیاز خود را به یک شرکت چینی سپرده است.

بی‌ام‌و اخیرا یک قرارداد بزرگ و با مبلغ بسیار بالا با یک شرکت چینی، Contemporary Amperex Technology منعقد کرده است. بر اساس این قرارداد شرکت بی‌ام‌و برای خرید باتری از این کمپانی چینی هزینه‌ای برابر با 5 میلیارد دلار به CATL می‌پردازد. بی‌ام‌و برای خودروهای برقی خود نیاز به باتری دارد به همین علت برای تامین آن‌ در سال‌های آینده 4 میلیارد یورو (4.7 میلیارد دلار) به شرکت CATL هزینه پرداخت می‌کند. 

بی‌ام‌و برای توسعه باتری‌های خود سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده است با این حال تصمیم گرفته برای تامین باتری‌های مورد نیاز خود با شرکت CATL همکاری کند. به نظر می‌رسد این برند آلمانی قصد دارد در آینده خودروهای الکتریکی زیادی را روانه بازارهای جهانی کند. 

شرکت چینی CATL قصد دارد در آلمان کارخانه‌ای را برای تولید بخشی از باتری‌های مورد نیاز بی‌ام‌و بنا کند. برای توسعه فاز اول این کارخانه 280 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌شود. در این کارخانه قسمتی از سفارش بی‌ام‌و به ارزش 1.5 میلیارد دلار تولید می‌شود. 

بر اساس مصاحبه‌ای که مدیر عامل شرکت CATL، آقای Robin Zeng با رویترز انجام داده است، این احتمال وجود دارد که این شرکت چینی کارخانه‌های بیشتری در کشور آلمان ایجاد کند. این کمپانی قصد دارد باتری‌های مورد نیاز دیگر شرکت‌های فعال در اروپا را نیز تامین کند. در صورتی که همکاری با بی‌ام‌و نتایج مثبتی برای این شرکت چینی داشته باشد، CATL سرمایه‌گذاری بیشتری در کشور آلمان انجام خواهد داد.

در حال حاضر بی‌ام‌و باتری‌های مورد نیاز خود برای خودروهای برقی را از دو تامین‌کننده خریداری می‌کند و همچنین در حال همکاری با سومین تامین‌کننده است. گفته می‌شود این شرکت آلمانی برای تامین بخش دیگری از نیازهای خود با هشت کمپانی فعال در این زمینه نیز مذاکره می‌کند. در حالی که بی‌ام‌و خبر از سرمایه‌گذاری خود در کارخانه CATL در کشور آلمان داده است، این دو شرکت از انتشار جزئیات بیشتر در رابطه با آن امتناع کرده‌اند.  25 تیر 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری