تست همراه اول

سرویس خبر
25 تیر 1397 ساعت 15:50
0 نظر

 

احتمال رونمایی از پولستار 2 در نمایشگاه خودروی ژنو

پولستار زیرمجموعه شرکت ولوو محسوب می‌شود. گفته می‌شود در نمایشگاه خودروی ژنو پولستار 2 در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

پولستار 1 یک خودروی پلاگین هیبریدی بی‌نظیر در صنعت خودرو است با این حال قیمت بالایی دارد. قیمت 155 هزار دلاری این خودرو باعث می‌شود بسیاری از رانندگان از خرید این محصول شرکت پولستار منصرف شوند. پولستار که زیرمجموعه شرکت سوئدی ولوو است خبر از برنامه خود برای توسعه پولستار 2 جهت رقابت با تسلا مدل 3 داده است. 

در حالی که این کمپانی اطلاعات زیادی را در رابطه با پولستار 2 منتشر نکرده است، گزارشی جدید به رونمایی از این دستگاه در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 اشاره می‌کند. بر اساس این گزارش جدید پولستار 2 بر پایه پلتفرم ماژولار کامپکت (CMA) شرکت ولوو توسعه می‌یابد و طراحی منحصر به‌فردی دارد. در رابطه با مشخصات فنی این خودرو اطلاعات دقیقی در اینترنت منتشر نشده است. 

بر اساس گزارش‌ها پولستار به دنبال این هدف است که خودروی آینده این شرکت با هر بار شارژ قادر به طی مسافتی برابر با 499 کیلومتر باشد. در صورتی که این کمپانی بتواند به هدف خود دست پیدا کند، می‌تواند به صورت مستقیم با خودروی تسلا مدل 3 به رقابت بپردازد. گفته می‌شود پولستار 2 علاوه بر شارژدهی مناسب، عملکرد مناسبی را نیز از خود به نمایش می‌گذارد. 

این احتمال وجود دارد که در این خودرو از سیستم تعلیق Öhlins استفاده شود و یا اینکه مانند پولستار 1 به سیستم ترمز Akebono مجهز شود. این کمپانی در رابطه با عملکرد این خودرو همانند شتاب و حداکثر سرعت آن اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. 

با توجه به این موضوع که پولستار 2 برای رقابت با تسلا مدل 3 توسعه می‌یابد، انتظار ‌می‌رود عملکردی مشابه با این محصول شرکت تسلا داشته باشد. سرعت تسلا مدل 3 در مدت زمان 5.1 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن برابر با 205 کیلومتر بر ساعت است. در صورتی که خریدار این خودرو را با سیستم چهار چرخ محرک سفارش دهد، شتاب و حداکثر سرعت آن به 4.5 ثانیه و 233 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. 

تسلا یک نسخه قدرتمند از خودروی تسلا مدل 3 را نیز معرفی کرده است که عملکرد بی‌نظیری دارد. سرعت این نمونه در مدت زمان 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن 250 کیلومتر بر ساعت است. این احتمال وجود دارد که خودروی پولستار 2 عملکردی مشابه با تسلا مدل 3 داشته باشد. 

مدیر بخش طراحی شرکت پولستار، Jonathan goodman در گذشته اعلام کرده بود که این کمپانی در حال توسعه پولستار 3 است. پولستار 3 یک کراس‌اوور کوپه بوده که تجربه متفاوتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این نمونه به موتور برقی مجهز شده و در اواخر سال 2021 به صورت رسمی از آن رونمایی می‌شود.  25 تیر 1397
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری