تست همراه اول

سرویس خبر
24 تیر 1397 ساعت 09:35
0 نظر

 

نسل آینده نیسان GT-R تبدیل به سریع‌ترین سوپراسپرت در جهان می‌شود!

نیسان GT-R یکی از جذاب‌ترین خودروهای اسپرت در بازار محسوب می‌شود که طرفداران بی‌شماری دارد. نسل آینده این خودرو مراحل اولیه توسعه خود را طی می‌کند.

شرکت نیسان در مراحل اولیه توسعه، طراحی و مهندسی یک پلتفرم جدید برای نسل آینده خودروی GT-R قرار دارد. این کمپانی هنوز در رابطه با استفاده از موتور برقی در این خودرو تصمیمی نگرفته است. به تازگی مدیر بخش طراحی این شرکت ژاپنی در فستیوال Goodwood با Autocar مصاحبه‌ای را صورت داده است.

 رئیس بخش طراحی نیسان، Alfonso Albaisa اعلام کرده که نسل آینده نیسان GT-R شباهتی به خودروی تولید محدود و ویژه GT-R50 ندارد با این حال نسل آینده این محصول یک خودروی استثنایی خواهد بود. Albaisa به این نکته اشاره کرده که نسل آینده نیسان GT-R تبدیل به سریع‌ترین خودروی سوپراسپرت در سراسر جهان می‌شود و از طراحی جذابی نیز بهره می‌برد.

در حالی که تا به امروز چندین طرح اولیه از این خودرو در اینترنت منتشر شده است، Albaisa اعلام کرده که تیم تحت مدیریتش تا زمان توسعه کامل پلتفرم این محصول و همچنین تصمیم‌گیری در رابطه با موتور مورد استفاده در آن، طراحی نسل آینده نیسان GT-R را آغاز نخواهند کرد. Albaisa در این رابطه گفته است:

طراحی این خودرو برای تیم مهندسی یک چالش است. موقعی که زمان آن فرا برسد ما طراحی نسل آینده نیسان GT-R را آغاز خواهیم کرد با این حال باید گفت زمان طولانی تا شروع طراحی این خودرو باقی مانده است.

این موضوع به معنای آن است که برای ملاقات با نسل آینده نیسان GT-R باید تا چندین سال دیگر صبر کنیم. این امکان وجود دارد که این خودرو در اوایل دهه آینده میلادی در معرض دید عموم قرار بگیرد. Albaisa اعلام کرده که در حال حاضر نیسان در رابطه با موتور مورد استفاده در این خودرو تصمیمی را اتخاذ نکرده است. در حالی که مدیر بخش طراحی نیسان استفاده از موتور برقی را تایید نکرده است، انتظار می‌رود این محصول یک خودروی برقی باشد.

نیسان قصد دارد برای نسل آینده خودروی اسپرت خود یک پلتفرم جدید توسعه دهد. این محصول تبدیل به سریع‌ترین خودرو در میان رقیبان خود خواهد شد. نیسان می‌تواند بدون تولید یک سوپر اسپرت برقی، نسل آینده GT-R را به فناوری‌های پیشرفته‌ای مجهز کند. در سال 2016 نیسان از نمونه هیبریدی LMP1 GT-R رونمایی کرد با این حال این خودرو در مسابقات شرکت داده نشد. در این خودرو از یک موتور 3.0 لیتری 6 سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو به همراه موتوری برقی و سیستم هیبریدی استفاده شده بود.

انتظار می‌رود موتور مورد استفاده در نسل آینده نیسان GT-R حجم بیشتری در مقایسه با نسل امروز آن داشته باشد. در حال حاضر نمونه استاندارد نسخه کنونی این خودرو از موتوری با قدرت 562 اسب بخار بهره می‌برد، این احتمال وجود دارد که موتور نسل آینده آن قادر به تولید بیش از 600 اسب بخار قدرت باشد. برای ملاقات با این محصول باید چندین سال دیگر صبر کنیم با این حال بر اساس گفته‌های مدیر بخش طراحی نیسان این میزان صبر ارزش خود را دارد.  24 تیر 1397
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری