تست همراه اول

سرویس خبر
24 تیر 1397 ساعت 10:20
0 نظر

 

خودروی نوبل M500 معرفی شد؛ سوپراسپرتی مجهز به موتور 550 اسب بخاری

نوبل یک شرکت خودروسازی نوپا محسوب می‌شود که تا به امروز از چندین سوپراسپرت رونمایی کرده است. در فستیوال Goodwood این کمپانی انگلیسی طرح اولیه M500 را به نمایش گذاشته است.

کمپانی نوبل در فستیوال Goodwood از یک خودروی سوپر اسپرت رونمایی کرد. نوبل M500 به موتور شرکت فورد مجهز شده است. این موتور 6 سیلندر با حجم 3.5 سیلندر و توربوشارژر دوقلو قدرت خودروهای فورد GT و فورد F-150 را تامین می‌کند. این موتور قادر به تولید 550 اسب بخار قدرت است. نوبل در گذشته از خودروی M600 رونمایی کرده بود. این محصول شرکت نوبل از موتور 4.4 لیتری با امکان تولید 650 اسب بخار قدرت بهره می‌برد.

در این خودرو از گیربکس خودکار DSG استفاده شده است. قدرت تولیدی توسط موتور به وسیله این جعبه دنده به چرخ‌های عقب نوبل M500 منتقل می‌شود. نوبل خودروی M600 را در گذشته به گیربکس دستی مجهز کرده بود. نوبل M500 مراحل اولیه توسعه خود را طی می‌کند. خودروی حاضر در فستیوال Goodwood یک نمونه با سایز استاندارد است با این حال کابین آن طراحی نشده است.

انتظار می‌رود محصول جدید نوبل قیمتی بسیار پایین‌تر از 396 هزار دلار داشته باشد. نوبل M600 با این قیمت در دسترس خریداران قرار می‌گیرد. این خودرو برای استفاده روزمره توسعه پیدا می‌کند. در حالی که شرکت نوبل برای تولید M600 از فیبرکربن استفاده کرده تا وزن آن کاهش پیدا کند، برادر کوچک‌تر برای دستیابی به قیمت کمتر از بدنه فایبرگلاس بهره می‌برد.

نوبل M500 در مقایسه با برادر خود ابعاد کوچک‌تری دارد با توجه به این موضوع انتظار می‌رود وزن آن‌ها یکسان و برابر با 1250 کیلوگرم باشد. طراحی نوبل M500 در مقایسه با محصولات دیگر این کمپانی متفاوت است. این شرکت سعی کرده با تغییر در طراحی با بزرگان این صنعت رقابت کند. به نظر می‌رسد نوبل برای طراحی بخش‌هایی از این خودرو از بوگاتی شیرون و فورد GT الهام گرفته است.

در حالی که نوبل تصمیم گرفته این خودرو را در فستیوال Goodwood به نمایش بگذارد، نوبل M500 مراحل اولیه توسعه خود را طی می‌کند. انتظار می‌رود این خودرو اواخر سال آینده میلادی به صورت رسمی معرفی و روانه بازار شود. این احتمال وجود دارد که نوبل نمونه اولیه این خودرو را سال آینده در فستیوال Goodwood به صورت کامل در معرض دید عموم قرار دهد.  24 تیر 1397
0 نظر
4.50
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری