تست همراه اول

سرویس خبر
23 تیر 1397 ساعت 11:20
0 نظر

 

قدرتمندترین نمونه آئودی R8 معرفی شد

آئودی R8 عمر بالایی دارد با این حال شرکت سازنده با ایجاد تغییرات متعدد به دنبال افزایش عملکرد آن است. به تازگی قوی‌ترین نسخه این خودرو معرفی شده است.

در حالی که آینده آئودی R8 نامشخص است و این احتمال وجود دارد که نسل آینده آن توسعه پیدا نکند، به تازگی نمونه بهبودیافته آن با موتور 10 سیلندر از سوی آئودی اسپرت معرفی شده است. این خودرو با نام Audi Sport Performance Parts R8 Edition به بازار عرضه می‌شود و قدرتمندترین نمونه آئودی R8 تا به امروز است. 

آئودی اعلام کرده تنها 44 نمونه از این خودرو را تولید خواهد کرد. در این میان 5 نسخه با فرمان در سمت راست خودرو در کشور انگلستان به فروش می‌رسد. آئودی در رابطه با دیگر مناطقی که 39 خودروی باقی مانده در آن‌ها عرضه می‌شود، اظهار نظری نکرده است. 

این خودروی جدید به علت بهینه‌سازی‌هایی که بر روی آن صورت گرفته است در مقایسه با نمونه استاندارد وزن کمتری دارد و نیروی رو به پایین (Downfroce) آن نیز بیشتر است. آئودی برای بدنه این خودرو از کیت مخصوصی استفاده کرده که با استفاده از الیاف فیبرکربنی بازیافتی توسعه یافته و عملکرد این خودرو را از نظر آیرودینامیکی بهبود بخشیده است. نحوه طراحی این خودرو باعث می‌شود که هوای بیشتری در مقایسه با نمونه استاندارد وارد موتور شود. 

در این خودرو از رینگ‌های 20 اینچی استفاده شده که وزن سبکی دارد. این محصول شرکت آئودی به سیستم تعلیق مخصوصی مجهز شده تا در شرایط مختلف عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد. این نسخه از آئودی R8 در بخش جلویی خود از ترمزهای سرامیکی بهره می‌برد و در بخش عقب دارای ترمزهای تیتانیومی است که امر کاهش وزن کلی این خودرو را در پی دارد. این تغییرات در طراحی باعث افزایش نیروی رو به پایین می‌شود. 

آئودی ادعا می‌کند که این خودرو در سرعت 150 کیلومتر بر ساعت نیروی رو به پایینی برابر با 52 کیلوگرم دارد که دو برابر بیشتر از نسخه استاندارد این خودرو است. در سرعت 330 کیلومتر بر ساعت این نیرو به 250 کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند که در مقایسه با نمونه استاندارد R8 V10 پلاس، 100 کیلوگرم بیشتر است. آئودی تغییراتی را در طراحی کابین این خودرو ایجاد کرده که ظاهری جذاب‌تر به آن بخشیده است. این خودرو با قیمتی نزدیک به 234 هزار دلار در اختیار خریداران خود قرار می‌گیرد که برای یک خودروی تولید محدود مناسب به نظر می‌رسد.  23 تیر 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری