تست همراه اول

سرویس خبر
23 تیر 1397 ساعت 10:40
0 نظر

 

مک‌لارن مشخصات کامل خودروی 600LT را منتشر کرد

​شرکت انگلیسی مک‌لارن در گذشته از خودروی 600LT رونمایی کرده بود با این حال به تازگی مشخصات کامل این محصول خود را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

کمپانی مک‌لارن در فستیوال Goodwood مشخصات کامل جدیدترین سوپراسپرت خود، 600LT را اعلام کرد. پسوند LT مخفف عبارت Long Tail است و این محصول سومین خودروی مک‌لارن محسوب می‌شود که چنین پسوندی را یدک می‌کشد. خودروهای LT در مقایسه با نمونه‌های دیگر وزن کمتری دارند. 

بسیاری از قطعات مورد استفاده در این خودرو، نزدیک به یک چهارم آن‌ها در مقایسه با مک‌لارن 570S کوپه جدید هستند. استفاده از قطعات جدید باعث شده که وزن این خودرو در حالت خشک (بدون حضور مایعاتی مانند روغن موتور) به 1247 کیلوگرم برسد. مک‌لارن برای کاهش وزن این محصول خود از فیبرکربن و آلومینیوم در ساخت آن استفاده کرده است. 

خریداران می‌توانند برای خودروی 600LT صندلی‌های اسپرت ‌و فیبرکربنی مک‌لارن سنا را سفارش دهند. در صورت استفاده از این صندلی‌ها وزن 600LT در مقایسه با مک‌لارن 570S کوپه نزدیک به 100 کیلوگرم کاهش می‌یابد. مک‌لارن برای این خودرو دو پکیج دیگر به صورت سفارشی در نظر گرفته که خریداران می‌توانند با سفارش آن‌ها وزن خودروی مورد استفاده خود را کاهش دهند. 

سیستم تعلیق مک‌لارن 600LT از قطعات مشابه با سیستم تعلیق مک‌لارن 720S بهره می‌برد که باعث شده وزن آن کاهش پیدا کند و عملکرد سفت‌تری از خود نشان دهد. این خودرو از دمپرهای تطبیقی بهره می‌برد و به علت استفاده از آلومینیوم در ساختار خود از نظر آیرودینامیکی عملکرد مناسبی دارد و وزن آن نیز کاهش پیدا کرده است. این خودرو به ترمزهای مخصوصی مجهز شده و دارای رینگ‌های آلومینیومی است. 

مسلما کاهش وزن یک خودرو بر روی عملکرد آن تاثیر مثبتی دارد. مک‌لارن 600LT کارایی بالایی دارد. سرعت این خودرو در مدت زمان 2.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. سرعت این خودرو در مدت زمان 8.2 ثانیه به 200 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن برابر با 328 کیلومتر بر ساعت است. مک‌لارن 600LT تنها برای مدت 12 ماه بر روی خط تولید این شرکت انگلیسی قرار خواهد داشت. مک‌لارن قصد دارد با توقف تولید این خودرو بعد از یکسال خودروهای دیگری را تولید کند.

تولید مک‌لارن 600LT به علت استفاده بالا از فیبرکربن در ساخت بدنه آن، محدود خواهد بود. قیمت پایه این خودرو برابر با 244 هزار دلار است که با سفارش پکیج‌های در نظر گرفته شده برای آن، قیمت 600LT افزایش پیدا می‌کند.  23 تیر 1397
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری