تست همراه اول

سرویس خبر
19 تیر 1397 ساعت 09:55
0 نظر

 

لغو همکاری شرکت‌های دایملر و نیسان برای توسعه خودروهای لوکس

در گذشته دو کمپانی خودروساز دایملر و نیسان برای توسعه یک خودروی لوکس با یکدیگر به توافق رسیده بودند. با این حال به تازگی گزارش‌ها خبر از توقف توسعه این محصول می‌دهند.

در گذشته شرکت‌های نیسان و دایملر خبر از همکاری با یکدیگر برای توسعه خودروهای لوکس داده بودند. یکی از خودروهایی که توسط این همکاری توسعه یافته است، خودروی پیکاپ تراک مرسدس کلاس X است که از پلتفرم نیسان ناوارا استفاده می‌کند. علاوه بر این خودرو اتحاد رنو نیسان از یک موتور جدید توربوشارژر با حجم 1.3 لیتر رونمایی کرده‌ که با همکاری شرکت دایملر توسعه یافته است.

به تازگی گزارشی از سوی Automotive News به نقل از Nikkan Kogyo در فضای مجازی منتشر شده است که خبر از لغو توسعه خودروی لوکس نیسان و دایملر به علت تغییر نیاز بازار می‌دهد. در سال‌های اخیر فروش محصولات سدان کاهش پیدا کرده است. در این گزارش به فروش کمتر خودروهای سدان در مقایسه با گذشته و افزایش تقاضا برای محصولات کراس‌اوور و پیکاپ‌های سبک اشاره شده است. یکی دیگر از دلایلی که باعث لغو این همکاری شده است، نگرانی نیسان برای تعرفه‌های دولت آمریکاست.

در گذشته به تولید این خودروی کامپکت لوکس در کارخانه Aguascalientes در کشور مکزیک اشاره شده بود. سهام این کارخانه به صورت مساوی در اختیار اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی و شرکت دایملر قرار دارد و ظرفیت تولید سالانه آن برابر با 230 هزار دستگاه است. در این کارخانه زیرمجموعه لوکس نیسان، اینفینیتی مشغول به تولید خودروی QX50 است. پلتفرم این خودرو با همکاری نیسان و مرسدس بنز توسعه یافته است.

سخنگوی نیسان، Shiro Nagai در رابطه با این موضوع جزئیاتی را اعلام نکرده است و تنها به این نکته اشاره کرده که این شرکت ژاپنی در رابطه با برنامه‌های آینده خود صحبت نمی‌کند. با این حال وی اعلام کرد که نیسان نسبت به همکاری خود با دایملر متعهد است. سخنگوی اینفینیتی، Trevor Hale در این زمینه گفته است:

همکاری میان اتحاد رنو-نیسان-میتوبیشی و شرکت دایملر خوب است و ما همچنان به استفاده از مزیت‌های این همکاری که باعث ابتکار و توسعه محصولات جدید می‌شود ادامه می‌دهیم.

هر یک از این کمپانی‌ها بخشی از شرکت مقابل را در اختیار خود دارند. شرکت‌های رنو و نیسان هر کدام صاحب 1.55 درصد از سهام شرکت دایملر هستند و این کمپانی آلمانی نیز 3.1 درصد از سهام این شرکت‌ها را خریداری کرده است.

  19 تیر 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری