تست همراه اول

سرویس خبر
15 تیر 1397 ساعت 19:00
0 نظر

 

تصمیم‌گیری در رابطه با ادغام رنو و نیسان به دو سال آینده موکول شد

تا به امروز گزارش‌های زیادی در رابطه با ادغام رنو و نیسان در اینترنت منتشر شده است. در گذشته نه چندان دور این ادغام از سوی هر دو کمپانی تکذیب شد با این وجود به نظر می‌رسد رنو و نیسان در حال مذاکره هستند.

بر اساس اعلام منبعی آشنا به قرارداد دو شرکت رنو و نیسان، این دو کمپانی خودروساز تصمیم خود مبنی بر ادغام با یکدیگر و یا پیدا کردن راه حلی برای افزایش فروش محصولات خود را دو سال آینده اعلام خواهند کرد. در مصاحبه‌ای که این منبع با بلومبرگ انجام داده است، به پیدا شدن راه حل مورد نظر این دو شرکت قبل از بازنشستگی کارلوس گوسن در سال 2022 اشاره کرده است.

کارلوس گوسن در گذشته اعلام کرده بود این امکان وجود دارد که قبل از پایان قرارداد خود با شرکت رنو از مقام خود استعفا دهد. این دو شرکت گزینه‌های مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهند که یکی از آن‌ها ادغام دو شرکت رنو و نیسان تحت یک کمپانی واحد را پیشنهاد می‌کند.

در ماه مارس گزارشی در اینترنت منتشر شده بود که بر اساس آن دو کمپانی رنو و نیسان گزینه مربوط به ادغام با یکدیگر را مورد بررسی قرار می‌دهند. در این گزارش به این موضوع اشاره شده بود که با ادغام این دو شرکت منابع مورد استفاده توسط آن‌ها بهتر مدیریت می‌شود. این ادغام می‌تواند هزینه‌های مربوط به توسعه فناوری‌های جدید مانند خودروهای برقی و یا سیستم‌های مورد استفاده در اتومبیل‌های خودران را کاهش دهد.

کارلوس گوسن در گذشته اعلام کرده بود که اتحاد رنو نیسان برنامه‌ای برای ادغام با یکدیگر ندارد و گزارش‌های منتشر شده در این رابطه را تکذیب کرد. آقای Jonathan Adashek، سخنگوی اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی در این رابطه اعلام کرده است:

این اتحاد در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای بهبود تجارت و افزایش فروش محصولات خود در بازارهای جهانی است. در حال حاضر تغییراتی در رابطه با برنامه‌های مشترک این اتحاد و سهام‌هایی که هر یک از این شرکت‌ها در اختیار دارند، ایجاد نشده است.

کارلوس گوسن که مدیریت میتسوبیشی را نیز بر عهده دارد در ماه گذشته اعلام کرده که شرکت رنو به دنبال تصاحب دو کمپانی ژاپنی نیسان و میتسوبیشی نیست. گوسن اضافه کرد راه‌های بسیاری برای حذف اتحاد میان شرکت‌های رنو، نیسان و میتسوبیشی وجود دارد.

در حال حاضر 43.4 درصد از سهام نیسان در اختیار شرکت رنو قرار دارد و نیسان نیز 15 درصد از سهام شرکت رنو را خریداری کرده است. نیسان نزدیک به 34 درصد از سهام میتسوبیشی را در اختیار خود دارد. نحوه همکاری میان این شرکت‌های فعال در صنعت خودرو تا حدودی پیچیده است. در حالی که رنو بخش زیادی از نیسان را تحت مالکیت خود دارد، نمی‌تواند در فعالیت‌های میتسوبیشی تغییرات زیادی ایجاد کند.

در گذشته دو شرکت رنو و نیسان یک کمپانی واحد با نام Renault-Nissan B.V. را تاسیس کردند که هر یک از آن‌ها سهمی یکسان از این شرکت جدید را در اختیار دارند. کمپانی Renault-Nissan B.V. وظیفه مدیریت استراتژیک اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی را بر عهده دارد.  15 تیر 1397
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری