تست همراه اول

سرویس خبر
16 تیر 1397 ساعت 11:00
0 نظر

 

شکار نمونه آزمایشی نسل آینده رنو کلیو توسط عکاسان

شرکت فرانسوی رنو در حال توسعه نسل آینده یکی از خودروهای جذاب خود است. به تازگی تصاویر مخفیانه نسل آینده رنو کلیو در اینترنت منتشر شده است.

رنو کلیو فروش مناسبی را در بازارهای آمریکای شمالی تجربه نمی‌کند با این حال این محصول هاچ‌بک شرکت رنو یکی موفق‌ترین خودروها در نوع خود در بازارهای اروپایی محسوب می‌شود. در سال گذشته این برند فرانسوی موفق به تولید 321,472 دستگاه رنو کلیو شد. در آینده نزدیک رنو نسل جدید این خودرو را معرفی می‌کند.

به تازگی کمپانی رنو این خودرو را در کشور اسپانیا مورد آزمایش قرار داده است و عکاسان موفق به ثبت تصاویری از آن شده‌اند. در این تصاویر شاهد حضور نسل آینده رنو کلیو به همراه نسل کنونی آن هستیم. خودروی موجود در این تصاویر به خوبی پوشانده شده است با این حال می‌توان به شباهت طراحی آن با رنو مگان هاچ‌بک پی برد. به نظر می‌رسد طراحی کلی این خودرو تغییرات زیادی را تجربه نکند.

در حالی که طول این دستگاه با تغییری همراه نخواهد بود، به علت طراحی جدید فاصله دو محور چرخ‌های آن در مقایسه با نسل کنونی افزایش پیدا می‌کند. نسل آینده رنو کلیو در مقایسه با نسل کنونی از فضای داخلی بیشتری بهره می‌برد و راننده و سرنشینان در آن آرامش بیشتری خواهند داشت.

بر اساس گزارش‌ها رنو از موتورهای پرقدرت‌تری در نسل آینده رنو کلیو استفاده خواهد کرد. بنابر گفته عکاسی که موفق به ثبت تصاویر جاسوسی این خودرو شده است، شرکت رنو در این نمونه آزمایشی از موتور جدید 1.3 لیتری توربوشارژر استفاده کرده است. این موتور با همکاری شرکت دایملر توسعه یافته است.

این موتور جدید در قدرتمندترین نمونه خود قادر به تولید 150 اسب بخار (120 کیلووات) قدرت است. این موتور می‌تواند سرعت رنو کلیو را در کمتر از 8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. انتظار می‌رود رنو به‌جای موتور 0.9 لیتری موجود در نسل کنونی از یک موتور 1.0 لیتری در نسل آینده رنو کلیو استفاده کند. این موتور در مقایسه با نسل گذشته مصرف سوخت کمتری دارد و قدرت بیشتری را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

نسل آینده رنو کلیو در کنار مدل‌های بنزینی در نمونه‌هایی مجهز به موتور دیزلی نیز در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. یکی از این نمونه‌ها به موتور دیزلی 1.5 لیتری رنو dCi مجهز می‌شود که از آخرین استانداردهای آلایندگی بهره می‌برد و قدرت بیشتری در مقایسه با گذشته تولید می‌کند. رنو برای این خودرو از جعبه دنده دستی 5 و 6 سرعته و گیربکس خودکار دو کلاچه استفاده خواهد کرد. از نسل جدید رنو کلیو به صورت رسمی در نمایشگاه خودروی پاریس در پاییز سال جاری میلادی رونمایی می‌شود.

  16 تیر 1397
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری