جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
14 تیر 1397 ساعت 18:00
0 نظر

 

پلتفرم جدید رنج‌روور برای کاهش وزن خودروها از سال 2021

شرکت‌های مختلف با توسعه پلتفرم‌های جدید سعی در بهبود خودروهای خود دارند. در همین راستا لندرور قصد دارد با استفاده از پلتفرم جدید از سال 2021 وزن محصولات خود را کاهش دهد.

نسل کنونی خودروهای تولیدی شرکت لندرور وزن بالایی دارند. برای مثال یکی از محصولات گران‌قیمت این شرکت، رنج‌روور SVAutobiography مجهز به موتور 8 سیلندر سوپرشارژر وزنی برابر با 2606 کیلوگرم دارد که در صورت اضافه شدن تجهیزات وزن آن بالاتر نیز می‌رود. در صورتی که بخواهیم این خودرو را با یکی از محصولات مطرح در بازار مقایسه کنیم، بنتلی بنتایگا اتومبیل مناسبی است. رنج‌روور SVAutobiography در مقایسه با بنتلی بنتایگا که به موتور 12 سیلندر مجهز شده نزدیک به 166 کیلوگرم سنگین‌تر است.

لندرور قصد دارد مشکل مربوط به وزن بالای محصولات رنج‌روور را برطرف کند. نسل آینده خودروهای این شرکت به وسیله پلتفرم جدیدی توسعه پیدا می‌کنند که وزن کمتری در مقایسه با نسل کنونی دارند. این پلتفرم Modular Longitudinal Architecture نام دارد که در بسیاری از خودروهای لندرور جگوار در یک دهه آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پلتفرم در توسعه خودروهای کوچک مانند XE تا محصولات غول‌پیکر همانند رنج‌روور نقش خواهد داشت.

در حال حاضر میزان کاهش وزن محصولات توسعه یافته توسط پلتفرم MLA مشخص نشده است. بر اساس گزارشی که از سوی Autocar منتشر شده خودروهای توسعه یافته به وسیله پلتفرم جدید شرکت جگوار لندرور کاهش وزن شدیدی را در مقایسه با پلتفرم کنونی D7u تجربه می‌کنند. گفته می‌شود ابعاد نسل آینده محصولات رنج‌روور در مقایسه با نسل کنونی کاهشی را تجربه نمی‌کند با این حال در نحوه طراحی آن‌ها انقلابی صورت می‌پذیرد.

این انقلاب علاوه بر طراحی بخش بیرونی محصولات رنج‌روور، در کابین آن‌ها نیز رخ می‌دهد. این خودروها به سیستم سرگرمی جدیدی با نمایشگر 10 اینچی مجهز می‌شوند.  گفته می‌شود نسل آینده رنج‌روور از سیستم تنظیمات هوشمند جگوار E-Pace بهره می‌برد. این سیستم دارای هوش مصنوعی بوده و قادر به تشخیص عادت‌های راننده برای تنظیم صندلی، شرایط دمایی و آینه‌های جانبی است.

استفاده از پلتفرمی با وزن کمتر به لندرور اجازه می‌دهد خودروهای برقی بیشتری را تولید کند. در حال حاضر این کمپانی مدل هیبریدی P400e را در بازار به فروش می‌رساند. این امکان وجود دارد که لندرور در آینده از محصول کاملا برقی خود رونمایی کند. در نسل آینده محصولات رنج‌روور از موتورهای 6 سیلندر خطی بنزینی و دیزلی استفاده می‌شود. برخی از این خودروها برای کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به فناوری هیبریدی مجهز می‌شوند.

استفاده از پلتفرم جدید و همچنین کاهش وزن نسل آینده خودروهای رنج‌روور باعث نمی‌شود که کارایی آن‌ها کاهش پیدا کند. در صورتی که گزارش اخیر صحت داشته باشد، نسل پنجم محصولات رنج‌روور با پلتفرم جدید در سال 2021 معرفی و روانه بازار می‌شود. این خودروها برای رقابت با بی‌ام‌و X8 و آئودی Q9 توسعه پیدا می‌کنند، البته هم‌اکنون توسعه این دو خودرو از سوی شرکت‌های بی‌ام‌و و آئودی تایید نشده است.  14 تیر 1397
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری