تست همراه اول

سرویس خبر
13 تیر 1397 ساعت 11:30
1 نظر

 

فورد غایب بزرگ نمایشگاه خودرو ژنو 2019

به نظر می‌رسد شرکت‌های بیشتری به دنبال ترک نمایشگاه‌های بین‌المللی خودرو هستند. فورد اعلام کرده است که در نمایشگاه خودروی ژنو در سال 2019 شرکت نمی‌کند.

در سال‌های گذشته کمپانی‌های بزرگ فعال در صنعت خودرو از سراسر جهان برای شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی اعلام آمادگی می‌کردند. این شرکت‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی از جدیدترین محصولات خود به صورت رسمی رونمایی می‌کردند. با این حال به نظر می‌رسد این روند در آینده نزدیک دستخوش تغییرات بزرگی شود.

 در گذشته نه چندان دور برخی از شرکت‌های مطرح در حوزه خودرو خبر عدم حضور خود در نمایشگاه خودروی دیترویت 2019 را منتشر کردند. این نمایشگاه غایبان بزرگی مانند مرسدس بنز، بی‌ام‌و و آئودی دارد. ظاهرا نمایشگاه خودروی دیترویت تنها رویداد بین‌المللی صنعت خودرو نیست که شرکت‌های بزرگ از شرکت در آن خودداری می‌کنند. شرکت ولوو اخیرا اعلام کرده بود که در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 شرکت نمی‌کند و حال کمپانی آمریکایی فورد نیز خبر از عدم حضور خود در این نمایشگاه می‌دهد.

فورد ادعا می‌کند که علت عدم حضور آن در نمایشگاه خودروی ژنو مربوط به زمان برگزاری آن است. نمایشگاه خودروی ژنو 2019 در ماه مارس سال آینده برگزار می‌شود. این کمپانی اعلام کرده که در این بازه زمانی محصولی را برای رونمایی در اختیار ندارد و همچنین حضور در این رویداد از نظر اقتصادی برای فورد ارزشی ندارد. حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی خودرو هزینه‌های زیادی را برای شرکت‌ها در پی دارد. این هزینه‌ها در نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه خودروی ژنو در مقایسه با دیگر رویدادها بیشتر است.

مسلما اگر شرکتی در این نمایشگاه‌ها میلیون‌ها دلار هزینه کند خواهان برگشت سرمایه خود است. با این حال برخلاف گذشته شرکت‌ها در این نمایشگاه‌ها بازخورد مناسبی از سوی رسانه‌ها و افراد علاقه‌مند به خودرو دریافت نمی‌کنند. در حالی که فورد اعلام کرده در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو حضور پیدا نمی‌کند، این کمپانی مراسمی را برای رونمایی از محصولات برقی خود در بهار سال آینده برگزار می‌کند. در حال حاضر اطلاعات دقیقی در رابطه با این دستگاه‌ها در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

مانند سال‌های گذشته فورد امسال نیز در نمایشگاه خودروی پاریس در ماه اکتبر شرکت نمی‌کند. فورد در گذشته در برخی از نمایشگاه‌های خودروی ژنو غایب بوده است با این حال به‌ نظر می‌رسد این نمایشگاه امسال دو غایب بزرگ، ولوو و فورد داشته باشد که برای مقام‌های برگزارکننده این رویداد مناسب نیست.

برخلاف دیگر نمایشگاه‌های خودرو مانند فرانکفورت، پاریس و دیترویت، نمایشگاه خودروی ژنو در شهری برگزار می‌شود که زادگاه هیچ یک از برندهای مطرح در صنعت خودرو نیست. این موضوع باعث می‌شود که تمامی شرکت‌ها دارای حقوق مساوی باشند. این نمایشگاه از نظر رسانه‌ها و همچنین افراد علاقه‌مند به این صنعت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این احتمال وجود دارد که در آینده شرکت‌های بیشتری از حضور در این نمایشگاه منصرف شوند. هم‌اکنون نمی‌توان در این رابطه اظهار نظر قطعی کرد. فورد در آینده برای رونمایی از محصولات جدید خود چندین مراسم را برگزار خواهد کرد.

  13 تیر 1397
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری