تست همراه اول

سرویس خبر
12 تیر 1397 ساعت 11:00
0 نظر

 

تکذیب شد: رنو با شرکت نیسان ادغام نمی‌شود

در گذشته گزارش‌هایی در رابطه با ادغام شرکت‌های رنو و نیسان در اینترنت منتشر شده بود. مدیر عامل این شرکت‌ها به تازگی این موضوع را تکذیب کرده است.

در حالی که در گذشته گزارش‌ها خبر از ادغام شرکت‌های رنو و نیسان داده بودند، مدیر عامل این شرکت‌ها این ادغام را ناممکن اعلام کرده‌اند. به تازگی گزارشی از سوی رویتزر منتشر شده که بر اساس آن مدیر عامل شرکت‌ رنو و نیسان، کارلوس گوسن خبر مربوط به ادغام شرکت‌های تحت مدیریتش را تکذیب کرده است.

گوسن در این رابطه گفته است:

برخی افراد گزارش‌هایی را منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه نیسان و میتسوبیشی با شرکت رنو ادغام می‌شوند. احتمال صورت گرفتن این ادغام برابر با صفر درصد است.

در همین رابطه مدیر عامل نیسان، Hiroto Saikawa اعلام کرده که برخلاف گزارش‌های منتشر شده مذاکره‌ای برای ادغام این شرکت‌ها صورت نگرفته است. عدم ادغام این دو شرکت به معنای اتمام همکاری میان آن‌ها نیست. این دو کمپانی از سال 1999 با یکدیگر همکاری می‌کنند. گوسن به ادامه همکاری میان این دو شرکت اشاره کرده است. به اعتقاد گوسن اتحاد شرکت‌های رنو، نیسان و میتسوبیشی بدون توجه به شرکتی که رهبری این اتحادیه را برعهده می‌گیرد ادامه خواهد داشت. هر یک از شرکت‌های نامبرده دارای کارخانه‌ها و محصولات متفاوتی هستند با این حال از یک مدیریت واحد بهره می‌برند.

نحوه همکاری میان شرکت‌های رنو، نیسان و میتسوبیشی در مقایسه با کمپانی‌هایی که دارای زیرمجموعه هستند متفاوت است. برای مثال شرکت‌های فولکس واگن و فیات کرایسلر دارای چندین زیرمجموعه هستند که تمامی آن‌ها توسط یک کمپانی مادر مدیریت می‌شوند. در این اتحادیه شرکت رنو نزدیک به 43 درصد از سهام نیسان را در اختیار خود دارد. کمپانی نیسان نیز نزدیک به 15 درصد سهام رنو را تصاحب کرده است. نیسان در سال 2016 توانست 34 درصد از مالکیت رقیب هموطن خود، میتسوبیشی را مورد خریداری قرار دهد.

در حال حاضر اتحادیه رنو، نیسان و میتسوبیشی بزرگترین تولیدکننده خودرو در سراسر جهان محسوب می‌شود. تولید این اتحادیه از تویوتا و فولکس واگن بیشتر است. اگر بخواهیم به صورت جداگانه فروش این شرکت‌ها را بررسی کنیم شرکت نیسان در مقام ششم و رنو در مقام نهم قرار می‌گیرد. با انتشار خبر عدم ادغام این شرکت‌ها پرونده یکی از بزرگترین قراردادها در صنعت خودرو بسته می‌شود.

  12 تیر 1397
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری